Останні роки в місті працює програма, яка допомагає молодим сім’ям отримати вигідний кредит на житло

Завдяки проекту частина кредиту виплачується з міського бюджету. Решту суми молоді люди повинні погасити самі.

У цьому році 20 молодих сімей отримають нові квартири, які оберуть самостійно. 13-ти молодим родинам вручили сертифікати на отримання молодіжних кредитів. Ще 7 пар отримають їх до кінця року. У 2019 з міського бюджету на цю програму виділили 13 млн. грн.

Представник команди Володимира Буряка, кандидат у народні депутати Анатолій Пустоваров зазначив, що влада буде продовжувати підтримувати молоді сім’ї.

Screenshot_45

– Найголовніші питання молодіжної політики – якісна освіта, робочі місця та житло. Завдяки міській програмі молодіжного кредитування ми вирішуємо найголовніше питання для молодих сімей – наявність власного житла, та створюємо умови для того, щоб молоді фахівці залишались у Запоріжжі, – зазначив Анатолій Пустоваров.

Серед учасників програми і сім’я Борисенко. За словами Юлії Борисенко, в нову квартиру вони з чоловіком і двома дітьми переїдуть вже в кінці осені.

– Зараз дуже важко самостійно купити житло. Спочатку ми разом з чоловіком і дітьми жили з батьками, потім стали знімати житло і зараз продовжуємо жити на орендованій квартирі, – розповіла Юлія Борисенко. – Нам знайомі розповіли, що є така програма, наче вигідна. Тому ми вирішили скористатися цим шансом. Вже зовсім скоро завдяки такій хорошій програмі переїдемо в власну двокімнатну квартиру. Квартира в новобудові, в Південному мікрорайоні. Там великі вікна, простора кухня, велика ванна кімната. Ми дуже задоволені. Будинок, в якому ми будемо жити, ще будується. Його обіцяють здати 30 листопада.

Отримати кредит можуть молоді сім’ї та одинокі молоді люди, віком до 35 років включно. Вони повинні перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов або у яких відсутнє у власності житло, або мають у власності житлову площу, яка не перевищує 13,65 кв. м.

Одинокі молоді люди і сім’ї без дітей отримують кредит на житло по 3%. Сім’ї з однією дитиною – безвітсотковий кредит. Для сімей з двома дітьми 25% тіла кредиту погашається з міського бюджету. З трьома і більше – 50%.

Кандидат у народні депутати Анатолій Пустваров також розповів, що загалом цього року планується видати 20 кредитів на житло, і це рекорд для Запоріжжя. Умови отримання кредитів дуже вигідні.

– На кожній зустрічі на рівні кабінету міністрів ми кажемо про те, що у молоді є проблеми, що молодь виїжджає з України. Треба вирішувати проблему житла, надавати державні гарантії, компенсувати відсотки по кредиту. Ми зацікавлені в тому, щоб молодь не покидала наше місто, щоб будувалися щасливі родини, щоб вони народжували дітей. Це правильний крок. Я вважаю, що приклад Запоріжжя дуже влучний і сьогодні ми в цьому переконалися. Треба продовжувати цю програму і державна гарантія та державне фінансування – це єдиний крок, коли можливо вирішити питання невистачання житла у молоді, – сказав Анатолій Пустоваров.