Про підсумки минулих восьми місяців щодо виконання дохідної частини міського бюджету в умовах дії воєнного стану.

Військові дії спричинили масове порушення ланцюгів економічної діяльності, що в свою чергу призвело до значних втрат фінансового ресурсу по всій країні, у тому числі і в нашій громаді. Тож план по доходах загального бюджетного фонду за цей час виконано не повністю, а майже на 94 відсотки. Це означає, що бюджет недоотримав більше, ніж 322 мільйони гривень.

Головна причина цього – це зменшення податкових надходжень. Зокрема план по податку на доходи фізичних осіб недовиконано більше, ніж на 1 відсоток (а це майже 40 мільйонів гривень). Така ситуація пов’язана із зупиненням або частковим призупиненням виробництва, встановленням простою на окремих промислових підприємствах міста, а також із згортанням діяльності малого підприємництва та роботи середнього бізнесу (особливо у перші місяці війни). Також зменшилися і надходження єдиного податку. План по ньому недовиконано майже на 14 з половиною відсотків, тобто більше ніж на 111 мільйонів гривень.

Те ж саме із надходженнями плати за землю, яка зменшилася через падіння платоспроможності суб’єктів господарювання, та з акцизним податком, надходження від якого знизилися через встановлення нульової ставки податку з пального та через тимчасове обмеження часу реалізації алкогольних напоїв. По цим двом показникам бюджет недоотримав більше ста шістдесяти семи мільйонів гривень.

Хоч ситуація з наповненням бюджету залишається доволі напруженою, фінансування першочергових потреб громади відбувається своєчасно та у повному обсязі. Зокрема це стосується виплати заробітної плати бюджетникам, соціального забезпечення незахищених верств населення, підтримки внутрішньо переміщених осіб, підтримки військових та добровольчих формувань, оплати комунальних послуг та енергоносіїв бюджетних установ, оплати послуг із благоустрою міста, утримання та аварійного ремонту доріг та роботи муніципального громадського транспорту, – повідомляє офіційний сайт Запорізької міської ради.