Урочистий захід, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю та Міжнародному дню волонтера, відбувся 29 листопада в Запоріжжі.

У театрі імені Магара зібралися представники громадських організацій, благодійних фондів, установ соціальної сфери, а також спортсмени-паралімпійці, активісти, волонтери. Серед них – срібний призер «Ігор нескорених» Євген Олексенко, вихованка Запорізького регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», чемпіонка світу з дзюдо Інна Черняк, вихованець «Інваспорту», чемпіон Європи з плавання Кирило Гаращенко, волонтери руху «Твори добро, Україно! », члени клубу людей з інвалідністю« Рівні можливості », лауреати конкурсів творчості для людей з інвалідністю Ірина Петровська та Віктор Карпов.o_1ctfsfiao1b4l1if3l5i18ta3nq23

Привітали винуватців свята представники обласної та міської влади. Заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров вручив грамоти та подарунки співробітникам територіальних відділень міського центру соціального обслуговування. Серед них соцпрацівники, психологи, дефектологи та ін.

– Приділяти увагу людям з інвалідністю потрібно не тільки на свята, а й у повсякденному житті, адже їм не так просто жити в нашій країні. Хочу відзначити, що наше суспільство стає більш толерантним до таких людей і проблемні питання вирішуються. У нашому місті живе понад 30 тисяч людей з інвалідністю. Їм потрібна сучасна реабілітація, дорогі ліки. За нашою міською програмою близько шести тисяч осіб отримують підтримку з міського бюджету на загальну суму понад 7,5 млн грн.

Підвищувати якість надання послуг необхідно. Ми розпочали з реабілітації дітей з інвалідністю. Так, у Шевченківському районі вже відкрили відділення для реабілітації таких дітей. Сьогодні на стадії завершення будівельні роботи зі створення такого ж центру у Вознесенівському районі, який буде найбільшим у місті і де будуть використовувати нові підходи до реабілітації. Ми запустили соціальне таксі, роботу якого плануємо розширювати. Міська влада буде і далі надавати таку підтримку, адже громада повинна підставляти плече людям із інвалідністю. У цій роботі нам всім потрібно рухатися єдиним фронтом. Хочу привітати також волонтерів і співробітників усіх соціальних служб, які роблять усе можливе, щоб людям з обмеженими можливостями було більш комфортно в суспільстві, – зазначив Анатолій Пустоваров.o_1ctfsfo7l4bp1d6cqunrru1rg92r

Після офіційної частини гості змогли насолодитися святковим концертом, який підготував творчий колектив театру ім. Магара.