Козацьке Різдво відсвяткували в Запоріжжі 7 січня на площі Фестивальній. Козаки запевняють, що найміцніше давні традиції оберігали саме на Січі. Тому сьогодні тут все було по-справжньому – вертеп, різдвяні забави, і, звичайно, бійка.

Бій «Лава на лаву» був дуже популярною забавою у Війську Запорозькому. Козаки підкреслюють: вони не суперники, а друзі. І після «ряди» завжди братаються і обіймаються.

Але родзинкою свята, звичайно ж, став фестиваль різдвяних вертепів. Як зазначив президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, фестиваль вертепів проводять в Запоріжжі вже більше 10 років. Страшно подумати, що раніше в нашому місті традиція колядувати і славити народження Ісуса Христа була майже знищена. Велике досягнення, що цей обряд все ж вдалося зберегти і відродити.

— Ми відродили традицію вертепів в Запоріжжі, — розповідає Олександр Притула. — 10 років тому був один вертеп, а тепер на нашій площі покажуть цілих дев’ять. У фестивалі беруть участь діти-спасівці, дітки з музичної школи №1 та Православної школи.

Особливо зворушує, коли дізнаєшся, що сценарії до усіх дев’яти виступів писали самі діти. У їх основі одна різдвяна історія, але кожна дитина бачить її по-своєму.

Наприклад, представники ДЮСШ «СПАС» та «Спас-Вихор» представили публіці оригінальний номер з використанням таких героїв, як Зірка, Котигорошок і Пан Коцький.

Не дивлячись на хвилювання, талановита малеча з успіхом впоралася із завданням і отримала шквал аплодисментів.

Крім того, городян порадували українські національні та козацькі забави, а також лицарські бої.

А ввечері тут пройшла спільна молитва віруючих всіх конфесій, які славили Господа та молили його про здоров’я, злагоду та мирне небо над головою. Дай боже, щоб це бажання здійнилося.

Христос народився! Славімо Його!