У районах обласного центру щодня ведуться роботи з благоустрою, що включають прибирання територій від сміття, покіс трави, ремонти доріг, тротуарів, встановлення нових лавочок та урн і багато іншого. При цьому спостерігається системний підхід як на магістральних, так і внутрішньодворових територіях. Було визначено десятки проблемних адрес та складені графіки, за якими відбуватимуться роботи. Цього тижня наш кореспондент побував на декількох таких об’єктах.

Так, у Хортицькому районі робочі КП «ЕЛУАШ» приступили до ремонту ділянок внутрішньодворової території, що охоплює одразу кілька житлових будинків по вулиці Хортицьке шосе, 14, 16, 18.

Як розповів начальник ДЕУ Хортицького району КП «ЕЛУАШ» Олексій Бука, на цих роботах задіяно 12 одиниць спецтехніки та з десяток робітників. Роботи тут розпочалися ще з початку тижня: було знято старий, зруйнований прошарок асфальтобетону, виконані підготовчі роботи та укладено свіженький асфальтобетон. Роботи ведуться поетапно, оскільки об’єкт великих розмірів. Перша ділянка виконаних робіт сягнула близько 2700 кв.м укатаного асфальту. Всього ж у дворах трьох вищезгаданих будинків будуть відремонтовані дороги загальною площею близько 7 тис. кв. м, на що використають близько 845 тон асфальтобетону. А ще елуашівці проводять і часткову заміну бордюрних поребриків. На даній ділянці їх замінять більше 80 штук.o_1cd4qkreu10rblf11j6l1m7betet

Заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району Дмитро Бут теж був присутній на блогоустрої прибудинкових територій і розповів, що цього року в Хортицькому районі заплановано виконати ремонт внутрішньоквартальних доріг загальною площею 19,5 тис. кв. м. До них зі скаргами звертались мешканці району і таким чином було визначено 27 проблемних адрес. Працівниками КП «ЕЛУАШ» уже відремонтовано дорогу загальною площею близько 2100 кв. м у дворах будинків №10, 12, 16, 18 на вулиці Новгородській.

Зазначимо, що на 2018 рік обсяги запланованих робіт з ремонту внутрішньоквартальних доріг в усьому місті складають близько 116 тисяч квадратних метрів. До того ж, це не просто ямковий ремонт, а середній, коли повністю відновлюється асфальтобетонне покриття 5-сантиметровим шаром.

У Заводському районі приступили до розчищення зелених зон від порослі дерев. Так, на ділянці, розташованій на перетині вулиць Скворцова-Теплична, фахівці КП «Титан» розчищають територію від порослі та сухих гілок дерев.o_1cd74tbseuiae5est6agsd3q5a

Як розповів керівник Заводської райадміністрації Андрій Баєв, це один з видів робіт, який виконується комплексно. Паралельно силами КРБП «Зеленбуд» ведеться покіс трави на закріплених територіях вулиць, парків, скверів. З понеділка керуюча компанія КП «Запоріжремсервіс» починає роботи з покосу на прибудинкових територіях. Мета цих робіт – приведення в порядок зелених зон та узбіч доріг, щоб вони були безпечні для людей і зручні для роботи поліції.

– На цій ділянці роботи будуть виконані на площі 10 гектарів. Визначено й інші 15 локацій, тож реалізація планів займе не менше двох місяців. Є ще проблемні території на Північному шосе від Вогнетривкого заводу до «Запоріжсталі», уздовж трамвайних шляхів. Приємно відзначити, що останні два роки до робіт з наведення чистоти й порядку в районі підключаються і підприємства, – відзначив Андрій Баєв.