Мера Запоріжжя Володимира Буряка звинувачують у невиконанні постанови Кабміну через чужу недбалість

Причиною нападок на міського голову з боку Президента України та силових структур стала рекомендація міністерства охорони здоров’я, а точніше опублікована на офіційному Telegram-каналі міністерства “Коронавірус_інфо” інфографіка, на якій зазначено, що з 6 квітня має бути заборонене автобусне сполучення міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного, міжобласного рівнів. Наводимо її нижче.40410650-476e-459e-ae59-30af1f167223

Однак, як з’ясувалося, ця інформація не відповідає дійсності. Адже в постанові Кабміну, на яку посилаються творці інфографіки, йдеться про заборону регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі. Автомобільні транспортні засоби, що здійснюють регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах можуть перевозити пасажирів критичної інфраструктури за умови дотримання карантинних правил – наявності засобів захисту (масок та антисептиків), та в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною документацією.

У міськраді неодноразово наголошували, що у Запоріжжі міський транспорт працює саме в звичайному режимі, а не в режимі маршрутних таксі. Приймаючи рішення про продовження роботи громадського транспорту, мер Запоріжжя Володимир Буряк керувався саме текстом постанови уряду. У міністерстві ж охорони здоров’я послуговувалися незрозуміло чим.

Як стало відомо “Запорозькій Січі” з відповіді міністерства на запит департаменту правового забезпечення міськради щодо того, чи існує в МОЗ порядок або регламент створення інфографіки, розміщенням подібних інформаційний матеріалів займаються “відповідальні особи, призначені згідно з розподілом та положенням про структурні підрозділи міністерства” без жодних регламентів та узгоджень. Більше того, відсутні будь-які документи, які б підтверджували зазначену в інфографіці заборону руху міських автобусів. Принаймні в МОЗ інформація про такі документи відсутня. Тобто в інфографіці автобус опинився під забороною через недбалість працівників міністерства, а насправді, роботу цього виду транспорту ніхто не забороняв? Висновки робіть самі. Нижче ми наводимо відповідний документ, який надіслали з міністерства охорони здоров’я.

запит

Нагадаємо, запоріжці створили петицію на підтримку Володимира Буряка.

Читайте також: Мер Запоріжжя Володимир Буряк нагадав Офісу Президента про обіцяні доплати медикам за боротьбу з коронавірусом