У Запоріжжі стартував ювілейний п’ятий сезон конкурсу соціальних проектів «Ми – це місто». В цьому році грантовий фонд на реалізацію кращих соціально значущих ініціатив городян збільшили до 3 млн гривень, а сума гранту на проект конкурсу може скласти до 100 тис. гривень.

В цілому, завдяки підтримці ПАТ «Запоріжсталь», який ініціював проведення цього конкурсу, за 4 роки в нашому місті вже реалізована майже сотня соціальних проектів на загальну суму 6 млн грн. Серед них численні проекти з благоустрою міста, культурні, освітні та спортивні заходи, а також волонтерські ініціативи.

«Конкурс «Ми – це місто» дійсно успішний, – підкреслив Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма. – Сотні запоріжців залучилися до його реалізації. З кожним роком кількість проектів і заявок зростає, і відповідно збільшується сума фінансування. Якщо п’ять років тому ми починали з суми 700 тисяч гривень, то в 2017 році ми інвестуємо вже більше 3 мільйонів гривень. Я впевнений, що в цьому році ми також отримаємо сотні якісних проектів, і запорожці отримають гранти на реалізацію своєї мрії. Що мене радує те, що до фінансування даного конкурсу приєднуються інші підприємства – ПАТ «Запоріжкокс» і ПАТ «Запоріжвогнетрив». Я сподіваюся, що в подальшому до традиції робити інвестиції у наше місто, наші умови життя, наш комфорт приєднаються й інші промислові підприємства, а також бізнес Запоріжжя», – підсумував він.

Міська влада також підтримує конкурс можливостей «Ми – це місто» і вважає його життєво необхідним для розвитку Запоріжжя і громадянського суспільства.

– На жаль, бюджетне законодавство дозволяє міській владі реалізовувати не всі необхідні Запоріжжю проекти. Тому саме завдяки конкурсу соціальних проектів можна компенсувати недоліки в законодавстві і за допомогою соціально орієнтованого бізнесу профінансувати потрібні та важливі для Запоріжжя проекти, – заявив заступник міського голови Анатолій Пустоваров. – В рамках конкурсу працює «золотий трикутник» реалізації будь-яких проектів: влада, бізнес і громадськість. Це найкращий механізм для боротьби з міськими проблемами.

В урочистій презентації з нагоди відкриття п’ятого сезону конкурсу «Ми – це місто» взяли участь представники понад 100 громадських організацій і муніципальних установ, ініціативні мешканці міста. Запорожців ознайомили з умовами участі в конкурсі, представили оновлений склад експертної ради конкурсу під головуванням Олексія Лебедєва, директора з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Запоріжсталь».

Для учасників конкурсу відбувся тренінг з соціального проектування, пройшли панельні дискусії з визнаними в Запоріжжі експертами за своїми напрямками. Таким чином, абсолютно всі гості заходу отримали вичерпну інформацію про практичні тонкощі успішної підготовки, написання і захисту своїх проектів перед незалежною експертною радою.