Партія «Опозиційний блок» – єдина політсила в наступному скликанні Верховної Ради, яка буде лобіювати інтереси місцевих громад і простих українців

Про це міський голова Запоріжжя Володимир Буряк заявив під час Форуму «Майбутнє міст України», який відбувся 9 липня в Харкові.

Володимир Буряк розповів про успіхи, яких досягла його команда в Запоріжжі за три роки, зокрема в соціальній сфері.

-Ми реанімували первинну ланку медицини – майже 300 млн грн. було вкладено в її розвиток. Ці кошти були спрямовані на реконструкцію та будівництво лікувальних установ, закупівлю обладнання та автомобілів, підвищення зарплати працівникам. Також ми відкрили діалізний центр, дбаємо про діабетиків за рахунок міського бюджету. До кінця року ліквідуємо одну з головних проблем всіх міст України – черги в дитячі садочки. Побудували новий дитячий будинок сімейного типу «Затишна домівка». Капітально відремонтували понад 600 будинків по місту, – повідомив Володимир Буряк.

Вдалося за три роки команді Буряка реанімувати й футбольне життя в Запоріжжі.

-У 2015 році, на жаль, канув в Лету запорізький футбольний клуб «Металург Запоріжжя». Але громада міста взяла на себе відповідальність за дитячу футбольну школу, і сьогодні вже створено муніципальний футбольний клуб. І я сподіваюся, що в наступному сезоні він вже вийде в Першу лігу. Була проведена й велика реконструкція «Славутич-Арени», на якій ми зараз приймаємо міжнародні змагання, – зазначив політик.

Велику увагу команда Буряка приділяє інфраструктурним проектам і розвитку комунального транспорту.

-Ми почали випуск нових трамваїв на комунальному підприємстві «Запоріжелектротранс», також закуповуємо європейські трамваї. За два роки трамвайний парк буде повністю відновлений, чого не робилося десятки років. Що стосується доріг, то з 8,5 млн кв. м покриття більш 2 млн було відновлено, причому ми перейшли від ямкового ремонту до капітального. Це дає нам привід впевнено дивитися вперед і говорити, що з дорогами у нас все буде добре. Ще один найважливіший проект – новий термінал аеропорту, який ми будуємо за гроші громади. У цьому році він буде закінчений і зможе приймати до мільйона пасажирів щорічно. Вже є регулярні рейси до Барселони, Варшави, Стамбулу, Мінську, на курортні напрямки, – підкреслив мер Запоріжжя.

Одним з перспективних напрямків для міста Володимир Буряк назвав туризм.

-Запоріжжя – це не тільки «Дніпрогес» і Хортиця, хоча вони дуже важливі. Це ще й індустріальний туризм, який щорічно привертає все більше охочих подивитися на наші заводи, – сказав політик.

Володимир Буряк зазначив, що на реалізацію всіх необхідних місту проектів катастрофічно не вистачає коштів. Причина – надмірна передача грошей з міського бюджету до державного.

-За півроку промисловий майданчик Запоріжжя вже віддав 7 млрд гривень в бюджет, а назад місто отримало цілий 1 млрд. Запоріжжя є донором для всього бюджету України – цього року ми повинні реверсом віддати 358 млн для вирівнювання бюджетів усіх рівнів. Але не залишається коштів на наші потреби. Бюджет Запоріжжя – 9 млрд, начебто багато. Але бюджет розвитку – тільки 738 млн. Тому що 1,35 млрд ми повинні були з місцевого бюджету віддати на ті захищені статті, за які має відповідати наша держава. Така зараз у нашій влади арифметика. Тому в мене одна надія – на «Опозиційний блок», який буде у Верховній Раді лобіювати інтереси громад, міст всієї України, – резюмував мер Запоріжжя.