В цьому році 9 запоріжців із діагнозом катаракта були безкоштовно прооперовані. Видаткові матеріали на операційне втручання та штучний кришталик їм було сплачено із міського бюджету. Така унікальна програма для малозабезпечених городян в України діє лише в Запоріжжі. У 2018 році сотні містян зможуть безкоштовно відновити зір.

Як організована робота, в середу, в міську лікарню №3, приїздив проконтролювати міський голова Володимир Буряк.

Головний лікар Олена Івахненко розповіла, що у відділенні мікрохірургії ока щороку проводять 4-5 тисяч операцій з приводу катаракти. Операції дозволяє відновити зір за рахунок встановлення штучних кришталиків пацієнтам у любому віці. Але біда в тому, що кришталик та видаткові матеріали – коштовні, близько 8-9 тисяч гривень. У пенсіонерів, яких найчастіше спіткає ця хвороба, таких грошей немає. Тому у Запоріжжі міська влада і депутати знайшли вихід з ситуації, що склалася. У місті затверджена і реалізується міська програма лікування катаракти для малозабезпечених категорій населення. Штучні кришталики вже декілька років поспіль купуються за кошти міського бюджету. А з цього року, операції для пільгових категорій городян зробили повністю безкоштовними.

– У країні проходить медична реформа. Значна увага приділяється первинній медицині, але поки не зовсім зрозуміло, яким чином будуть надаватися запоріжцям послуги вузьких фахівців. Однак навіть в таких складних умовах міський бюджет продовжить фінансування операцій з приводу катаракти. Ми будемо продовжувати підтримувати малозабезпечених запоріжців, які потребують такого коштовного лікування, – зазначив міський голова Володимир Буряк.

Головний лікар лікарні №3 Олена Івахненко наголосила, що зараз міський центр травм та опіків ока обладнано найсучаснішим діагностичним та операційним обладнанням.

– Наприкінці минулого року було закуплено сучасне медичне обладнання. Витрати міського бюджету на це склали близько 4,9 мільйона гривень. Придбано штучні кришталики ока, операційні матеріали. Щиро вдячний депутатам, які підтримали виділення коштів як в 2017 році, так і в бюджеті поточного року, – сказав Володимир Буряк.

Це обладнання вже працює. У 2018 році вже був один операційний день, де операції з приводу катаракти були виконані дев’яти пацієнтам пільгових категорій. Планується, що за рік безкоштовні операції буде зроблено 435 пацієнтам. У чергу пацієнти-пільговики можуть записатися на сайті департаменту охорони здоров’я.

– Від катаракти людина повність втрачає зір. Зрозумійте, яка це біда! Але штучний кришталик і найсучасніший німецький операційний мікроскоп – і за 15 хвилин руки фахівця повертають людини можливість бачити світ. Те, що міська влада робить для запоріжців трудно переоцінити, – наголосила Олена Івахненко.

Сімейна пара пенсіонерів Анатолій і Людмила Мірошниченко були одними з перших пацієнтів, яким безкоштовно замінили кришталики в цьому році. Пара звернулася за допомогою до 3-ї міськлікарні вже вдруге. Перший раз їм робили операції у 2016 році. Тоді вони отримали безкоштовно лише штучні кришталики. Цього разу – операційне втручання було зовсім безкоштовне.

– Величезна подяка за таку допомогу меру і всім депутатам! Із пенсії неможливо зібрати гроші на таку дорогу операцію, а залишитися сліпою дуже страшно. У нас ніби нове життя почалося! Уже в перший день після операції зір повернувся. Це – щастя! – сказала Людмила Мірошниченко.