23 серпня працівники сектору поліцейської діяльності на воді Запорізького РУП разом із інспекторами рибоохоронного патруля під час патрулювання верхів’я Каховського водосховища біля селища Балабино викрили порушників рибоохоронного законодавства.

Місцеві мешканці, 1975 та 1963 р.н., на саморобному дюралевому човні здійснювали незаконний вилов риби двома сітками. Під час огляду в браконьєрів вилучили понад 100 рибин різних видів (сазани, карасі, окуні, судаки, соми та товстолоб), знаряддя лову та човен.

Своїми  діями чоловіки завдали екосистемі держави збитків у розмірі понад 220 000 гривень.

Часто неперевірена продукція реалізовується на стихійних ринках у Запоріжжі.

Основними причинами виникнення кишкових захворювань є вживання бактеріально забруднених продуктів харчування, недотримання правил особистої гігієни та споживання немитих фруктів і овочів, придбаних, зокрема, в місцях несанкціонованої торгівлі.

До того ж, високі температури у розпал літнього сезону і спеки прискорюють розмноження мікроорганізмів. Як наслідок – продукти швидко псуються. Це, в свою чергу, загрожує зростанням випадків інфекційних кишкових захворювань.

Особливу небезпеку несе ботулізм. Аби вберегтися від зараження, не слід купувати продукцію у торговців, котрі реалізують її на стихійних ринках.

Крім того, через підрив окупантами Каховської ГЕС виник ризик масового мору риби. Мертву рибу або ту, що вмирає, так само не можна купувати у місцях торгівлі «з рук», збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати, адже жоден спосіб приготування не зробить її безпечною.

Вкотре закликаємо містян не купувати продукти харчування на «стихійках», а користуватися лише послугами продуктових магазинів або офіційних ринків, торгових місць на яких зараз більш, ніж достатньо.