Запорізькі рідновіри традиційно широко святкують свято Купала. Але цього року, окрім традиційних заходів на Хортиці, запоріжці ще й поїхали на свято до Кам’яної Могили.

 Із культурно-туристичною поїздкою до піщаного останця, який має історичну та культову цінність, поїхали шанувальники дохристиянських вірувань, представники  запорізького туристичного клубу «Горизонт», учасники  велопробігу Запоріжжя-Якимівка-Мелітополь-Запоріжжя. Усі вони провели обряд святкування величного дохристиянського свята Купала.

Керував культовим обрядом лідер однієї з громад запорізьких рідновірів Святослав Щербина. Основні події розгорталися біля річки Молочної –  на березі прикрасили купальське деревце,   палили багаття та стрибали через нього (так позбавляються від хвороб та бід). Дівчата пускали на воду віночки, хлопці запускали колесо-Сонце, а купальський ранок найкоротшої ночі зустріли на Кам’яній могилі. Там же Святослав Щербина згадав добрим словом воїнів-захисників України, побажав їм перемоги. А всім українцям  у  годину випробувань порекомендував триматися разом і прагнути до своїх джерел.

А 25-26 червня Купало завітало на Хортицю. Тут на Туристичному пляжі зібралися всі бажаючі під проводом шанувальників Руського Православного Кола. Старші дівчата провели для дітей  майстер-клас з плетіння вінків. Запоріжці здійснили обряд вшанування Купала і Марени як символів вогню та води. Як тисячі років тому, дівчата пускали вінки на воду та ворожили на судженого. Усі гості свята могли пройти очищення водою та вогнем.  Звичайно ж, не обійшлося без купальського багаття та вогняного колеса. Завершили святкування народні хороводи та стрибки через багаття, веселі танці. Сучасні нотки додали  файер-шоу та  етнодискотека.