Міська влада приділяє особливу увагу розвитку дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Так, за два роки роботи програми оновлення матеріально-технічної бази для 20 міських ДЮСШ було придбано спортінвентарю різної спрямованості на загальну суму близько 6 млн грн. Нове обладнання отримала і ДЮСШ №7. До речі, єдина школа в Запоріжжі, де дітлахів навчають кульовій стрільбі.

Чи потрібно говорити, як багато з них намагаються сюди потрапити не тільки з Дніпровського та Хортицького районів, а і з інших.

В цьому році школі виповнюється вже 40 років, і за цей час, аж до минулого року, спортивний інвентар тут ніколи не оновлювався, – говорить директор школи Оксана Данік. – У 2016 році провели тендер і були придбані по 4 пневматичні пістолети фірми «Вальтер» та гвинтівки, а також кулі, малокаліберні патрони, і все, що необхідно. В цьому році закупили ще мішеневі установки, балон стисненого повітря для заправки пістолетів і гвинтівок. Отже, тепер міські та обласні змагання ми можемо проводити за всіма правилами і стандартами кульового спорту. Вперше за багато років у вихованців з’явилася можливість тренуватися і навчатися техніці стрільби на новій зброї. І у дітей значно покращилися результати. Наприклад, Єлизавета Булгакова вже двічі поспіль займала третє місце на чемпіонатах України та виконала норматив кандидата в майстри спорту. Два інших спортсмени стали першорозрядниками, – ділиться досягненнями директор.

Не приховувала задоволення і старший тренер школи Катерина Желіменко, яка в парі з іншим тренером працює в підвальному приміщенні 50-метрового тиру.

– У нас проходить по 3-4 групи за день, – розповідає вона. – Ходять діти віком з 9 років і старше. Починають з гвинтівки, бо з неї легше поцілити, а потім вже переходять на пістолет. Їх у нас тепер три види: ще радянські ІЖ-53, 33 і сучасні «Вальтери». А нещодавно нам подарували пневматичні установки, які самі наближають і віддаляють мішені. Завдяки їм тренувальний процес полегшується вдвічі, і дітям це дуже подобається, – підкреслила тренер.

Додамо, що ДЮСШ №7 тренує 138 учнів у двох тирах: в школі №45 в Хортицькому районі та в школі №38 у Комунарському районі. З вихованцями працює 9 тренерів, один з них – майстер спорту міжнародного класу, 5 майстрів спорту. Вихованці ДЮСШ беруть активну участь у міських і обласних змаганнях, а також займають призові місця на всеукраїнських чемпіонатах. Лідерами в цьому виді спорту поки що являються представники Львова, Одеси та Києва, а наших можна віднести до середнячків.

Як підкреслив заступник директора департаменту спорту, сім’ї та молоді Едуард Багіров, вимагати від дітей високих досягнень, не маючи повноцінної і якісної бази для тренувань, неможливо.

– Що стосується школи з навчання кульовій стрільбі, то в наступному році також планується поповнити їх арсенал п’ятьма пневматичними пістолетами, – додав Едуард Багіров.