Як українці оцінюють досвід оренди під час війни, розповідають аналітики ринку нерухомості. Лише 3% українців перестали орендувати житло з початком повномасштабної війни, а майже 64% зараз винаймають квартиру. Більше про особливості оренди впродовж останніх місяців – в даному матеріалі.

Як орендарі оцінюють свій досвід оренди житла

Упродовж останніх трьох місяців 31% людей вперше стикнулися з орендою, а майже 23% респондентів змінили житло. Найчастіша причина зміни квартири — переїзд в інше місто (понад 31% опитаних). Ще 23% переїхали в кращу квартиру в межах свого населеного пункту. Трохи більше – 19% українців – змінили житло через незадовільні умови оренди, а 15% орендарів виїхали на прохання власника, розповідають аналітики одного з найбльших майданчиків оголошень в Україні.

Здебільшого люди зазначали, що залишилися в хороших або нейтральних стосунках з орендодавцем — лише 13,5% заявили, що розійшлися з господарем квартири на «негативній ноті». Що стосується поступок з боку орендодавців, то найчастіше власники квартир знижували вартість оренди. Про такий крок назустріч заявили 30% опитаних українців на платформі. Найпоширеніший розмір знижки — 11-20% (46% відповідей). Водночас 51% респондентів зазначили, що умови оренди не змінилися.

Загалом же, 67% українців позитивно оцінюють свій останній досвід оренди. Найчастіше хороші відгуки давали через:
• комфортні умови проживання (63%);
• лояльні умови оплати (43%);
• гнучкість і людяність орендодавця (41%).

Серед тих, хто оцінює свій досвід негативно, найвагоміші причини поганих вражень наступні:
• необґрунтовано висока ціна (75%);
• погані умови проживання (понад 46% респондентів);
• неготовність орендодавця йти назустріч: робити знижку, підселити родичів тощо (37%).

Орендарі частіше обирають для пошуку житла онлайн-майданчики.

Майже 40% українців вдалося знайти помешкання на онлайн-платформах з пошуку житла. Ще 28% опитаних допоміг орендувати квартиру рієлтор, а 21,5% орендарів знайшли нинішню оселю через знайомих.

У серпні найактивніше шукали житло в оренду у Київській (близько 130 тис. пошуків), Львівській (95 тис. пошуків) та Дніпропетровській (63 тис. пошуків) областях.