Усіма барвами весняної веселки розквітнуло суботнього передполудня грайгомінке народне свято, прибравши світле ймення “Козацька Масляна біля Запорозького дуба”. А це й не дивно, адже проходило воно під дбайливою егідою Запорізької дитячо-юнацької школи козацького бойового мистецтва “Спас”, що невтомно ширить у нашому краї невмирущі національні традиції, самобутню спадщину запорозького козацтва.

Від веселого багатолюддя на території історико-культурного комплексу “Запорозький дуб”, як мовиться, ніде було яблукові впасти. Нуртувала, клекотала “Козацька Масляна біля Запорозького дуба”!
Учасників дійства тепло привітали Запорізький міський голова Олександр Сін, народний депутат України Євген Карташов, заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов та інші.
Найвидовищнішими, звісно, на святі стали безкомпромісні бої “Лава на лаву” у виконанні дітей, парубків і дорослих. Суддівська колегія у складі справдешніх колоритних козарлюг пластунівського куреня Запоріжжя Олекси Сича, Олександра Гудими, Андрія Волика й Валерія Подокоца була і суворою, і доброзичливою. У численних герцях фіксувались перемоги, нічиї і поразки…


А яке народне гуляння на Масницю без млинців та вареників! Усі ними частувались досхочу і залюбки. Пресмачним козацьким кулешем пригощав гостинний козак осередку “Спас-Воля” Максим Туриченко.
 Не вщухали жарти, дотепи, сміх!
Хор “Козацька родина” Палацу культури “ЗТЗ”, гурт “Чумацький шлях” Палацу культури “Титан”, студент-другокурсник відділення театрального мистецтва Запорізького національного університету Євген Славінський віншували піснями – та все про дівчину юну Весну, що звідки приходить, ніхто не зна.
Знаємо, знаємо! Вона, спаливши набридливу Зиму, приходить із Хортиці – славної доньки гордого Запоріжжя.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА
http://vk.com/album192351541_171961827