Комунальні служби продовжують відновлювати мережі в надскладних умовах.

На сьогодні, 14 вересня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 17 791 споживач у 75 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання понад 20 тисяч споживачів. Зокрема, фахівці енергокомпанії заживили більше 16 тисяч домівок на території обслуговування Оріхівського районного відділення, що були знеструмлені раніше через ворожі обстріли.

По Запоріжжю було відновлено енергопостачання 424 родин, порушене напередодні вночі. Вже цієї ночі працівники Запорізьких міських електромереж оперативно усунули технологічне порушення та повернули світло 3 202 абонентам. На ранок в обласному центрі мають місце 2 одиничних відключення.

По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Кам’янсько-Дніпровському та Токмацькому районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

По Гуляйпільському районному відділенню та Степногірській дільниці через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

Ситуація із газопостачанням без змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться білтше 226 тисяч абонентів у 268 населених пунктах області.

Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 261 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).

За можливості аварійно-відновлювальні роботи будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Оріхів, Гуляйполе, Степове, Полтавка, Білогір’я, Залізничне, Кам’янське, Омельник, Бурлацьке, Малі Щербаки, Темирівка, Новоданилівка, Ольгівське, Дорожнянка, Успенівка, Чарівне, Червоне, Яблукове, Щербаки, Малинівка. Надійшло 25 повідомлень про пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури.