Служба безпеки України продовжує системно викривати зрадників і колаборантів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях півдня країни.

У ході слідчо-оперативних дій задокументовано злочинну діяльність «освітянки» з Мелітополя, яка добровільна пішла на співпрацю з представниками російських спецслужб.

З початком російської агресії колишня асистентка вчителя одного з навчальних закладів перестала приховувати свої симпатії до країни-агресора. Вона погодилась на пропозицію співробітників фсб рф, щодо збору інформації про осіб із числа учасників АТО/ООС, військовослужбовців ЗСУ, а також проукраїнські налаштованих громадян що чинять активний спротив окупаційній владі. За це окупанти обіцяли їй посаду у фейкових органах влади.

Випробувальний термін вона пройшла та у квітні 2022 року була призначена на посаду виконуючої обов’язки начальника відділу освіти Мелітопольського району, а у липні затверджена на посаді начальника управління освіти.

Щоб виправдати «високу довіру» жінка продовжила співпрацю з спецслужбою рф та завзято виконували їх вказівки. Зокрема, здійснювала діяльність, спрямовану на впровадження у навчальних закладах Мелітопольського району стандартів освіти держави-агресора. На зібраннях працівників освіти вона схиляла педагогів до співпраці з «новою владою» та погрожувала у разі не згоди незаконними переслідуваннями.

З початком навчального року активно взялась «відновлювати» роботу закладів освіти у районі та сформувала списки прихильників окупаційної влади, які б хотіли працювати під її «керівництвом».

Наразі слідчі СБУ повідомили зрадниці про підозру за ч. 2 ст. 111 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. За кримінальним кодексом їй загрожує покарання до довічного позбавлення волі.

Викриття колаборантки здійснювали співробітники Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.