Пробудження природи після зими, квіти, морські пейзажі та портрети. Таким літо бачать запорізькі художники. Вони презентували свої картини у галереї обласної організації Національної спілки художників України.IMG_7313
У галереї представлено 150 робіт близько 50 авторів. Кожен спробував передати атмосферу літа. На стінах як і літні пейзажі, так і натюрморти з фруктами та овочами.
«Літо в розпалі» – тематика цьогорічної виставки. Художники пояснюють, що саме літо для них є найбільш творчим часом, тому що воно сповнене кольорами та позитивом.
– Літо – це той період, коли художники напрацьовують свої майбутні шедеври, враження, їздять по пленерах, мають можливість працювати з натурами. Ця виставка «Літо в розпалі» додає позитивного настрою, – розповіла голова Запорізької організації Національної спілки художників України Ірина Гресик. – Більшість робіт відповідають ідеї виставки. Багато квітів, натюрмортів, краєвидів.
Свої роботи представила і Ірина Гресик. Усі п’ять робіт написані за останні 3 роки.
– Головне було підібрати роботи, щоб вони відповідали тематиці. Усі роботи в різних жанрах – краєвид, натюрморт. Переважно вони зроблені на пленерах. Один з краєвидів – туніський пляж, саме те, як я уявляю літо в розпалі, – поділилася Ірина Гресик.
Серед учасників виставки не тільки професійні художники, але і аматори. Серед них і колишній працівник правоохоронних органів Віктор Петров. Чоловік із самого дитинства почав малювати – це для нього хобі всього життя. Поєднувати улюблену роботу та хобі нелегко, але можливо. На виставці представив бузок, фрукти, весняний пейзаж, а найголовніше – портрет дружини Людмили у національному стилі. IMG_7245 Петров
– Я представив 4 свої роботи. Усі картини написані маслом. Натюрморт з кавуном я подарував своїй онучці. Вона просила намалювати кавун, але я намалював й інші фрукти. Вони повісять його на кухні, щоб збуджувати апетит. На картині під назвою «Пробудження» зображені проліски, все прокидається після зими. На натюрморті бузка згустки фарби підкреслюють форму, додають об’ємність. Зобразив і портрет дружини. Вона справжня українка, сповнена енергії, цілеспрямованості. Зображена у віночку, вишиванці на фоні квітів, – поділився художник-аматор Віктор Петров. – Чим художнику малювати – це індивідуально. Зараз багато художників працюють аквареллю, тому що самі її обирають і в них добре виходить. Адже можна і гуашшю, і тушшю, і графічний малюнок можна зробити гарним. Працювати потрібно заради глядача.