Напередодні 4-річниці Дня Нацгвардії в Україні кореспонденти «ЗС» побували в одній із частин, яка дислокується в Запоріжжі. Про те, які функції виконують нацгвардійці в нашому місті, та солдатські будні нам розповів заступник командира в/ч 3033 по роботі з особовим складом, полковник Анатолій Мацюк

Виявляється, військова частина 3033 створена в нашому місті досить давно – ще у вересні 1966 року. Спершу це був батальйон, потім полк, а зараз вже бригада. Вона складається з підрозділів, які знаходяться в Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Енергодарі. Також до складу бригади входить в/ч 3026, яка виконує функції з конвоювання. Основне завдання для нацгвардійців – це охорона громадського порядку на вулицях вищезгаданих міст, яке виконують як піші, так і автопатрулі самостійно або спільно з поліцією. Також військовослужбовці охороняють державні обєкти. Служать тут не лише запоріжці, а й представники інших областей.

Як розповідає Анатолій Мацюк, під час патрулювання містом трапляються різні випадки прояву хуліганських дій з боку деяких неадекватних громадян. Бувають і ті, що знаходяться в стані наркотичного спяніння. Особовий склад спільно з поліцією, звичайно, вживає заходів щодо припинення та недопущення правопорушень. До того ж, саме знаходження працівників поліції та Нацгвардії на вулицях міста вже впливає на потенціальних порушників спокою мирних громадян.

Також особовий склад, що знаходиться на контракті, залучають до виконання завдань у зоні АТО. Це можуть бути КПП, блок-пости й таке інше. Ті військовослужбовці, що брали участь в АТО, з метою військово-патріотичного виховання за спільною згодою відвідують потім школи в Комунарському районі та сусідній ЗОШ №88, де бійці проводять уроки мужності. Також у в/ч 3033 проводять «День відкритих дверей», і тоді до них навідуються не лише школярі, а й дітлахи із сусідніх дитсадків. Їм показують музей військової частини, спальні приміщення та виставку зброї, яка особливо цікавить дітей.6 IMG_5826

Згідно розпорядку дня у військовослужбовців є й вільний час, який вони використовують на особисті потреби. Окрім того, нацгвардійцям строкової та контрактної служби надають вихідні дні. Контрактники в цей час можуть їхати до дружини, а для бійців строкової служби проводяться заходи разом із Запорізьким військово-патріотичним центром виховання. Це і концерти, і культпоходи на вистави в театр імені Магара, чи перегляд кінострічок. До речі, в спортивних змаганнях нацгвардійці теж беруть участь. І навіть кілька сезонів поспіль були лідерами в змаганнях серед силовиків у гірьовому спорті, які їм влаштовує заслужений майстер спорту та діючий рекордсмен світу запоріжанка Любов Черепаха. А от на останньому, який відбувся нещодавно, вони поступилися атлетам МНС. Проте це не єдиний вид спорту, в якому нацгвардійці беруть участь. Хлопці полюбляють і футбол, а також всілякі єдиноборства.

– З приводу харчування у них теж проблем ніяких немає, – запевняє заступник командира. – Більше того, останнім часом в Нацгвардії запроваджено дві страви на вибір, чого раніше ніколи не було. Тепер військовослужбовець може взяти собі борщ чи суп на перше або гречку чи картоплю на друге. Салатами та вітамінами нацгвардійці теж не обділені, – резюмував Анатолій Мацюк.

А 23 березня на території військової частини 3033 будуть проведені урочисті заходи з нагоди 4 річниці створення Нацгвардії, на які прибудуть представники місцевих та державних органів влади. Що ж, вітаємо зі святом захисників нашого спокою та миру.