Про депутатську діяльність розповідає депутат Запорізької міської ради Ігор Хмура:
– У 2011 році мною, депутатом Запорізької міської ради, головою фракції «Фронт Змін», заступником голови постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста, було оформлено близько 20 депутатських звернень.
Протягом року велася постійна робота з громадянами шляхом надання їм безкоштовних юридичних консультацій. Кожен бажаючий може отримати юридичну допомогу на базі громадської приймальні, що розташована в офісі Запорізької територіальної організації політичної партії «Фронт Змін» за адресою: проспект Леніна, 158.
Протягом 2011 року фахову консультацію отримали сотні запоріжців. Також за цією адресою я особисто веду прийом громадян. Депутатські прийоми проходять у першу та третю п’ятницю місяця з 10 до 13 години. Телефон для попереднього запису: 222-13-13. Переважну більшість питань вдається вирішувати позитивно.
Пріоритетними напрямками в своїй депутатській діяльності я вважаю: розв’язання проблем житлово-комунального господарства, у зв’язку з чим я виконую обов’язки заступника голови постійної комісії з питань життєзабезпечення міста Запоріжжя; захист соціально незахищених верств населення, а саме: надання матеріальної допомоги, підтримки родинам із дітьми, інвалідам, молодіжним організаціям, надання безкоштовної юридичної допомоги для тих верств населення, які її потребують, але не мають фінансової можливості оплатити роботу фахівців.
За результатами звернень громадян з депутатського фонду мною, зокрема, було виділено 40000 грн. на ремонт дитячої міської лікарні №2 (це дало змогу повністю замінити застарілі віконні рами на сучасні металопластикові на обох поверхах будівлі, замінити підлогу на першому поверсі). Ця лікарня обслуговує близько 17 тисяч дітей, що мешкають в Орджонікідзевському та Ленінському районах міста. Проведення ремонту дало змогу суворою зимою 2012 року маленьким пацієнтам лікуватися в більш комфортних умовах.
40000 грн. виділено на ремонт покрівель у будинках Орджонікідзевського району (ВРЕЖО №1, №13); за рахунок коштів депутатського фонду були повністю замінені комунікації в підвалі будинку №3 на вулиці Миру (ВРЕЖО №13). До того мешканці цього будинку довгий час страждали від аварійного стану систем каналізації та опалення, і лише після мого депутатського звернення у відповідні інстанції та надання матеріальної допомоги вдалося вирішити застарілу проблему. 10000 грн. пішло на ремонт покрівлі школи №110 (було замінено близько 500 кв. м покрівлі). 9000 гривень направлено головному управлінню праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради для надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення.
4000 гривень з мого депутатського фонду направлено в комунальний заклад «Запорізький обласний притулок для дітей» Запорізької міської ради для придбання осінньо-зимового одягу для дітей притулку. 4000 гривень надано комунальному закладу «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 для придбання комп’ютера для вихованців закладу. Понад 11000 гривень матеріальної допомоги виділено з депутатського фонду на лікування важкохворих громадян міста. На честь ювілею «Запорізької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №7» закладу був презентований багатофункціональний друкарський пристрій, а також книжки для бібліотеки.
Вивчивши питання дозвілля молоді нашого міста, я дійшов висновку – необхідні заходи, спрямовані на прищеплення та розвиток у підростаючого покоління відчуття громадського обов’язку та активної громадянської позиції. З метою реалізації цього завдання здійснено низку спільних заходів із молодіжним крилом Запорізької обласної організації політичної партії «Фронт Змін». Так, зокрема, було організовано та проведено: майстер-клас з малювання за участю молодих запорізьких художників для вихованців загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 7. Художній студії закладу подаровано мольберти, пензлі, фарби та інше приладдя для малювання. Проведено благодійну виставку-продаж картин молодих запорізьких художників. Всі виручені кошти – а це 2500 грн. – пішли на закупівлю медикаментів та обладнання для 2-го відділення патології новонароджених міської дитячої лікарні №5.
Як голова фракції «Фронт Змін» у Запорізькій міськраді я займаю принципову позицію щодо відкритості влади. Наприклад, у травні та листопаді 2011 року разом з колегами по партії проведено зустрічі з громадою в рамках всеукраїнського проекту партії «Фронт Змін» «Мобільні громадські приймальні». Суть проекту полягала в тому, що депутати місцевих рад спілкувалися з городянами у встановлених у людних місцях мобільних громадських приймальнях безпосередньо в форматі відкритого діалогу. Цінність заходу була в тому, що люди мали можливість поставити будь-яке питання, висловити свої проблеми і негайно отримати компетентну відповідь від депутата. За результатами цих зустрічей, що відбувалися в Запоріжжі на площі Маяковського, мною було направлено депутатські запити до комунальних підприємств: «ВРЕЖО №1», «ВРЕЖО № 9» та інших. У 2012 році цей проект буде продовжено.
На моє особисте переконання, головне завдання депутатів міськради від «Фронту Змін» полягає в захисті конституційних прав мешканців Запоріжжя. Ставши депутатами, члени «Фронту Змін» зайняли однозначну позицію: відстоюючи інтереси громади, не йти на будь-які компроміси з владою. І тому я вважаю своїми головними завданнями як депутата міської ради від опозиційної партії «Фронт Змін» не лише конкретні дії, направлені на вирішення проблем громади, але й правдиве інформування громадськості про дії міської влади та підтримку громадського контролю виконання владних рішень. Вважаю, що запоріжці заслуговують на сильну та заможну громаду, а обсяг виконавчих функцій та відповідальності органів місцевого самоврядування має бути суттєво розширений. Діюче законодавство дозволяє це зробити. Необхідно надати громадам реальні важелі для здійснення місцевого самоврядування. Депутати, обрані громадою до місцевих рад, мають самі формувати виконавчі органи та обов’язково звітувати перед суспільством про результати своєї діяльності.
Наприкінці хочу подякувати всім, хто мені допоміг у здійсненні депутатської діяльності, а також усім запоріжцям, які висловили свою довіру політичній партії «Фронт Змін» та мені особисто. Бажаю всім прекрасних здобутків і сподіваюсь на подальшу співпрацю.