У Верховній Раді 18 березня створено Антиокупаційне міжфракційне об’єднання “Наступ”. До нього увійшли десять народних депутатів з різних фракцій, які об’єднались для законодавчих ініціатив спрямованих на деокупацію економічного, інформаційно-культурного та політичного простору України. Співголовами об’єднання стали нардепи “Народного фронту” Микола Княжицький, Андрій Левус та нардеп фракції БПП Ігор Артюшенко.

«Гібридну війну, розв’язану Російським агресором, можна виграти тільки такою ж гібридною відповіддю. Бо інформаційні, ідеологічні та економічні кулі важливі так само, як і кулі військові. І український наступ має йти одночасно всіма цими напрямками. Тому жодної копійки підприємствам агресора, жодного бізнесу окупанта, жодної хвилини ефіру колоніальній пропаганді та жодного «русского міра» в освіті, культурі та топоніміці. Найближчим часом готуємо подання пакету антиокупаційних законопроектів», – пише на своїй сторінці у Facebook Ігор Артюшенко.

До міжфракційного об’єднання також приєдналися народний депутат та колишній лідер “Правого сектора” Дмитро Ярош, нардепи “Народного фронту” Олег Медуниця, Масоріна Олена, Ігор Лапін, депутат від “Самопомочі” Олександр Опанасенко, а також нардеп від БПП Вадим Денисенко.

«Озвучені перші ініціативи – заборона росіянам брати участь в держзакупівлях, розширення санкційного закондавства щодо ліцензійних товарів, заборона символів та топоніміки царської Росії, заборона на весь російський контент на ТВ, в кіно і в театрах крім тих виконавців, які засудили агресію Кремля, збір підписів в парламенті за аршт Медведчука. Без очищення тилу від впливів Росії перемоги на Східному фронті та в Криму ми не отримаємо! Тому за роботу! МФО “Наступ” активно співпрацюватиме з рухом «Вільні люди». Ціль у нас одна – вільна соборна успішна Україна», – підкреслює запорізький нардеп.