Коли постає таке питання, то краще підбирати культури, кореневі системи яких знаходяться на різних земляних рівнях

Так, при посадці поруч різних дерев і чагарників потрібно враховувати, щоб вони не тільки не закривали одне одного своєю тінню, а й їхнє коріння отримувало вдосталь харчування. Адже важливо, щоб всі рослини були забезпечені необхідними органічними і мінеральними речовинами. Слід враховувати, що, наприклад, підживлення азотними добривами, необхідне для одних культур, може негативно вплинути на плодоношення інших. При цьому навіть сумісні види починають конкурувати за харчування, світло і вологу, якщо не дотримується відстань при посадці.

Так, для високорослих дерев оптимальною вважається дистанція в 4,5-5,5 м, для средньорослих – 3,5-4,0 м, карликові і колоноподібні дерева можна саджати на відстані 2,5 м одне від одного.

Крім того, є дерева і чагарники, які не люблять сусідства одне з одним, а інші, навпаки, добре уживаються поруч.

Яблуня

Доросла яблуня має дуже потужну кореневу систему і створює тінь. Ягідний чагарник краще висаджувати на кордоні закінчення крони дорослої яблуні або за її межами. Близько молодої яблуні можна висадити малину, але після розростання крони дерева чагарник потрібно пересадити. Будь-які кісточкові дерева від яблуні саджають на відстані не менше 4 м.

Груша

Вона непогано переносить сусідство з горобиною, а з чагарників – зі смородиною. Також варто пам’ятати, що більшість сортів груш потребує обпилювачів.

Вишня

Її коренева система швидко розростається у верхніх шарах ґрунту. Добрими сусідами для вишні будуть черешня або слива. Сумісність з ягідними чагарниками погана: їхньому корінню буде мало місця. Погано приживеться поруч і червоноплідна горобина.

Обліпиха

Вона сумісна з багатьма деревами та чагарниками, але швидко зростає, пускає поросль, має дуже довге коріння, за рахунок чого пригнічує сусідів. Щоб цього не відбувалося, при посадці саджанця відводять кордон кореневій системі, закопуючи в землю шифер або інший матеріал.

Смородина

Її кущі погано ростуть під будь-якими деревами. Не можна висаджувати поруч малину, оскільки вона пригнічує смородину. Червона смородина добре сумісна з аґрусом.

Аґрус

Він також не проти сусідства з грушею і сливою. Але кущі не повинні перебувати під кроною дерев. Аґрус, як і смородина, любить світло.

Малина

Для неї бажано знайти окрему ділянку і посадити рядами. Розвинена коренева система малини буде пригнічувати будь-який чагарник, що росте поблизу. А сама вона стане погано рости поряд з великими деревами.

Читайте також: Чому вибухають огірки в банках