За ініціативи міської влади з року в рік наше місто продовжує оновлювати свій зовнішній вигляд

Колись занедбані куточки, від яких залишалась тільки відома назва, тепер по-справжньому тішать містян та гостей міста своєю свіжістю та сучасністю. Сквери, парки та алеї стали родзинкою Запоріжжя, і подібні роботи з благоустрою триватимуть і надалі.

Сквер Піонерів

Територія поруч із однією з основних транспортних розв’язок Запоріжжя змінилася докорінно, перетворившись зі старого скверу на сучасне місце відпочинку. Так, минулої осені, святково під новий гімн району відкрили культурну пам’ятку Олександрівського району та всього міста – сквер Піонерів.

Відомий сквер на зупинці громадського транспорту по вул. Базарній розквітнув на очах, перетворившись із занедбаного куточка на сучасне, доглянуте та яскраве місце відпочинку.
Нагадаємо, ремонтні роботи на цій ділянці тривали близько 9 місяців. За цей час тут було повністю облаштовано пішохідні доріжки, встановлено освітлення, 42 оригінальні «іменні» лавки та 27 урн. Провели і масове озеленення території, щоб зробити сквер більш затишним та гарним. А для того, щоб підтримувати рослини – створена гарна система поливу та водовідведення.

Новою родзинкою у сквері Олександрівського району, окрім оновленого скульптурного ансамблю, є археологічна знахідка – сходи 1873 року до лавки Нижнього Гостинного ряду Торгових рядів, які колись використовувались жителями міста по вул. Поштовій. Вони були виявлені під час виконання земляних робіт на території. Над історичною пам’яткою встановили спеціальне захисне скло, щоб кожен охочий мав змогу на власні очі побачити куточок Старого Олександрівська.Торгывельні ряди в Олександрівському районі

Площа Привокзальна

Наразі триває капітальний ремонт ще однієї з візитних карток Запоріжжя – площі Привокзальної, що у Комунарському районі Запоріжжя. Через вокзал «Запоріжжя-І» проходять пасажирські та приміські поїзди, які впродовж року обслуговують понад 13 млн пасажирів. Тож для багатьох гостей міста саме цей майдан складає перше враження від Запоріжжя.
Площа розділена на 2 функціональні частини і вже давно потребувала ремонту. Реконструкція дозволить комфортно облагородити територію, зокрема, встановити лавки для сидіння, де запоріжці та гості міста зможуть чекати на поїзд або громадський транспорт.

Реконструкція тротуару з лівого боку вже завершена. Наразі завершуються аналогічні роботи на пішохідній частині з правого боку, на ділянці площею 800 кв. м.Будівництво площі Привокзальної

Як повідомляє департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради, станом на квітень на об’єкті продовжуються роботи з вимощування тактильною плиткою та тротуарною плиткою «Старе місто». На тротуарах вже встановлені урни та лавки, а також завершене вкладання бордюрного каменю. Одночасно з цим, на лівому боці майдану вздовж наявної зупинки громадського транспорту були встановлені огороджувальні стовпчики.

На оновленій площі буде забезпечено безперешкодне пересування людей з інвалідністю та мам з дитячими візочками. Закінчити роботу підрядники планують до 1 травня.

Реконструкція парку ім. Гагаріна

Триває в Комунарському районі й реконструкція парку Гагаріна – там розпочато оновлення вхідної групи. Як повідомляють у райадміністрації, проєкт передбачає реконструкцію ландшафтних елементів навколо будівлі адміністрації району в 3 черги.

Нагадаємо, першою чергою будівництва було передбачено: заміну частини покриття тротуару по вул. Чумаченка та з боку вул. Ситова. А також заміну частини вимощення і ступенів тераси з облаштуванням нових зон підпірних стін.

Другою чергою будівництва передбачено: установку пандуса і додаткові сходи на терасі центрального входу в будівлю, а також заміну частини покриття пішохідної зони скверу перед будівлею з боку вул. Європейської. Встановлення елементів зовнішнього освітлення й висадження дерев, чагарників, облаштування газонів.

Третьою чергою будівництва передбачено: заміну вимощення навколо будівлі та тротуарного покриття по вул. Європейській. А також заміну покриття проїзної частини в’їзду та покриття парковки за будівлею. Згодом обіцяють привести до ладу і територію біля парку.Нова альтанка у парку ім. Гагаріна

Наразі триває третя черга реконструкції. За цей час встановлено новий дитячий майданчик зі спеціальним покриттям, 76 нових лавок і 79 урн. Також на території підключено 35 опір зовнішнього освітлення та замінено 14 ліхтарів. Для відвідувачів влаштовано паркувальні місця для транспорту, альтанки відпочинку, відновлено статуї собак та покладено плитку площею близько 11480 м2.

Алея троянд

Реконструювали у місті ще один відомий куточок – Алею троянд, яка розташовується по вул. Якова Новицького, від вул. Патріотичної до виставкового комплексу «Козак-Палац». Тут будівельники встановили нові бордюри, нове освітлення, антивандальну огорожу для клумб, поклали мозаїкою тротуарну плитку і замінили люк. Загальний обсяг фігурного вимощення алеї перевищує 6 тис. кв. м. Ще на об’єкті був облаштований водостік та зливні лотки. Відзначимо, що після реконструкції на 24 клумбах уздовж всієї Алеї троянд комунальники висадили близько 8 тис. кущів троянд, які протягом теплого сезону тішать містян своїм яскравим цвітінням.Алея троянд

Нині триває впорядкування й облагородження території поблизу цієї окраси міста. Міський голова Володимир Буряк поставив завдання підійти до благоустрою комплексно, тож було знайдено можливості для фінансування й розпочато необхідні роботи.

Так, проєктом передбачено наведення ладу на прибудинкових територіях одразу 5 багатоповерхівок, розташованих поблизу Алеї Троянд – на відрізку від вул. Перемоги до вул. Патріотичної. Роботи з благоустрою зокрема включать укладення тротуарної плитки на площі 1500 кв. м і заміну близько 2 км бордюру. Також планується облаштувати 4 дитячих і 4 спортивних майданчики. Буде тут і сучасне вуличне освітлення – опори з LED-світильниками.

Впоратися із запланованим обсягом робіт підрядники мають вже у серпні цього року. У подальших планах – виконати озеленення території.Цьогорічна реконструкція на Алеї троянд

Площа Запорізька

Триває у Запоріжжі і капітальне оновлення одного з найулюбленіших місць відпочинку – площі Запорізької. Багато років майдан мав попит серед запоріжців, проте з плином часу зовнішній вигляд цієї ділянки погіршився. Головною проблемою останніх років була загроза зсуву ґрунту міської площі, адже підпірні стінки, які будувалися ще у 60-ті роки минулого століття, не витримували навантаження, через що могла постраждати і прилегла територія. Тому голова міста Володимир Буряк доручив профільним службам розробити відповідний проєкт, який дозволив би не лише врятувати площу Запорізьку, а і створити для людей сучасну та комфортну зону відпочинку.Капітальний ремонт площі Запорізької

Наразі процес «зсування» вже локалізовано, однак трохи згодом, аби упевнитися в надійності конструкції, тут ще раз проведуть необхідні дослідження. Підрядною компанією було розроблено ґрунт, прибрано старі бетонні палі та встановлено підпірні елементи. Над їхнім облаштуванням працювали понад 20 робітників, та були задіяні 4 одиниці техніки, зокрема самоскиди, бетономішалка і так далі.

Також на площі Запорізькій забетонували частину сходових маршів оглядового майданчика. За словами міського голови Володимира Буряка, всі підземні роботи повинні завершитися вже восени, а саме – заміна мереж водопостачання, зливова каналізація, прокладання мережі електропостачання тощо. Вже потім планують починати безпосереднє облаштування площі: висаджувати дерева, встановлювати майданчики та інше.

Так, на оновленій площі Запорізькій, містяни зможуть насолодитися сучасним місцем для відпочинку та піших прогулянок з оглядовими майданчиками, де можна буде знов милуватися прекрасними видами на ДніпроГЕС та острів Хортицю. Окрім зелених зон, тут заплановані велодоріжки, майданчик для катання на скейтах, дитячий майданчик та музичний фонтан.

Спеціалісти наголошують, що об’єкт досить масштабний, через що потребує значного фінансування. Тому виконання робіт і розбито на кілька етапів. За попередніми підрахунками, загальна вартість проєкту складатиме понад 80 млн грн. (Це без вартості фонтану, до якого черга дійде в самому кінці). Повністю закінчити оновлення території планується десь за 3 роки.

Міський голова наголосив, що реконструкція площі Запорізької повинна стати частиною великого комплексу, який розташований на обох берегах Дніпра. Це масштабний проєкт, розрахований на кілька років. Далі буде розпочато оновлення площі та парку Енергетиків. Є проєкт реконструкції Міського палацу дитячої та юнацької творчості та благоустрою прилеглої території. У планах і будівництво пішохідного переходу, який з’єднає площу Запорізьку та парк Металургів ім. В. Сацького.

Сквер 30-річчя визволення України

Не залишився поза увагою міської влади і Заводський район. Фактично завершено першу чергу реконструкції скверу 30-річчя визволення України. Сквер розташований на вул. Лізи Чайкіної. Перша черга виконувалася на ділянці між вул. Вроцлавською, Молодіжною і Добровольчих батальйонів. Загальна площа, на якій проводилися роботи, – близько 2 га. Саме ця ділянка має найбільший попит серед мешканців, тому розпочати вирішили з неї. Загальна площа скверу – майже 6 га.

Можна побачити, що реконструйована частина кардинально змінилася. Таким чином у Запоріжжі вдалося створити ще одну сучасну зону відпочинку. Не підлягає сумніву, що оновлений сквер стане ще одним улюбленим місцем для мешканців Заводського району.

– За основу взяли наявний тут ландшафт, облаштувавши на цій ділянці сучасний сквер. Збережено зелені насадження, засіяно травою газони. Поміняли освітлення. Вже найближчим часом встановимо тут відеокамери програми «Безпечне місто», – розповідав про оновлення скверу Володимир Буряк.

Реконструкцію на локації виконували комплексно. Замінено 82 опори зовнішнього освітлення, зі встановленням сучасних світлодіодних ліхтарів, лавки, укладено понад 7 тис. кв. м пішохідних доріжок. Збудовано систему автоматичного та механічного поливу. Облаштовано близько 13 тис. кв. м газонів – як гідропосівом, так і звичайним. Встановлений дитячий та спортивний майданчики. Територія стала дуже привабливою, зручною, прикрашеною тисячами квітів.

Проспект Маяковського

Реконструкція пр. Маяковського була, мабуть, одним із наймасштабніших проєктів, які реалізовувалися в Запоріжжі за останні роки. Вона включала повне оновлення не лише дороги і пішохідної зони, а й підземних комунікацій. Також було виконано озеленення, облаштовано систему поливу, встановлено малі архітектурні форми. Головна мета проєкту – створити комфортні умови не тільки для автомобілістів, але й для пішоходів. Зокрема, для запорожців і гостей міста, які люблять гуляти по пішохідній алеї пр. Маяковського.

Цей масштабний проєкт реалізовувався протягом кількох років. Його перевагою став комплексний підхід до справи. Важливо і те, що під час робіт, за дорученням міського голови, тут зберегли значну частину багаторічних дерев. А ще побудували новий тротуар, облаштували пішохідну алею та паркувальні «кишені».

До речі, вже цієї п’ятниці, 23 квітня на пл. Маяковського планують запустити фонтан. Співробітники КП «Титан» перевірили електрощитові, проводку, автоматичні вимикачі та таймери фонтану. Крім того, виконувалися і підготовчі роботи з установки і включення помпового обладнання.SHER2450

Також комунальники підготували насосне обладнання та чаші для роботи фонтану, було встановлено і форсунки. До речі, підводні світильники на цьому об’єкті будуть частково оновлені, що збільшить якість підсвічування фонтану.

Запуск інших фонтанів буде здійснюватися згідно із затвердженим графіком, більшість з них вже будуть радувати містян з кінця квітня.

Парк Трудової Слави

Це дуже популярне у містян місце відпочинку. Там була виконана реконструкція вхідної групи з колонами. Підрядники вже змонтували нові стовпи, підключили освітлення та виконали благоустрій території.

У парку є багато лавок, дитячих майданчиків, цікаві локації, які імітують дорогу з дорожніми знаками. Але головна прикраса парку – квіти. КП «Зеленбуд» докладає багато зусиль для того, щоб парк був красивим. Саме зараз там висаджують багато квітів, створюють нові клумби. Встановили на зелених зонах і привабливі топіарні фігурки казкових героїв. Але, на жаль, деякі містяни не оцінили красу: зламали топіарного П’ятачка та пограбували одну з нових клумб. Це дуже засмучує робітників «Зеленбуду», бо для створення зеленої краси вони докладають чимало часу та сил. Кожна рослина ще взимку народжується у теплицях підприємства з маленького зернятка, за яким ретельно доглядають та дбають, аби воно зростало та ставало сильнішим. І навесні розсаду квітів висаджують у ґрунті, ретельно поливають та позбавляють шкідників.SHER2605_новый размер

До речі, озеленення міста стає більш сучасним. Декілька років тому з’явилися стильні та яскраві вертикальні клумби, які розташовано на стовпах або ліхтарях. Запоріжці оцінили нововведення та просили квітів більше. І отримали їх: у парку не перший рік поспіль встановлюють цікаві квіткові фігури, які вже стали одними з найпопулярніших фотозон міста.

Читайте також: У запорізькому пологовому будинку поліпшують умови