Запорізькі служби підготовлені до роботи в випадку виявлення хворих на коронавірусну інфекцію

Про це розповів радник міського голови Валерій Еделєв на сьогоднішній пресконференції в міськраді. Так, минулого тижня в Запоріжжі відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій дуже детально розглянули ситуацію щодо коронавірусу та була прийнята низка профілактичних заходів, які запобігатимуть занесенню інфекції на територію Запоріжжя та її подальшому розповсюдженню. Ретельно обстежують пасажирів, які прибувають до міста літаками та поїздами. На жаль, в Україні вже виявили перший випадок захворювання на коронавірус – у Чернівецькій області.

– На сьогоднішній день коронавірус – особливо небезпечна інфекція, яка передається краплинним та контактним шляхом, як і грип, тому всі заходи базувались саме на цих фактах. В міжнародному аеропорту “Запоріжжя” виконані всі вимоги та рекомендації згідно постанови Кабміну – це й температурний скринінг  пасажирів, опитування та зовнішній огляд. Після засідання міської комісії подібна робота ведеться також і на залізничних вокзалах. Крім того, на сьогоднішній день ми готуємо низку заходів на випадок, якщо інфекція все ж таки потрапить до Запоріжжя, – зазначив Валерій Еделєв.

Радник мера наголосив на тому, що наразі вчені не можуть дати чітку відповідь на те, як вірус вестиме себе в подальшому, тому місто готується до всіх можливих варіантів розвитку подій.

За доручення мера Володимира Буряка ведеться робота щодо забезпечення засобами індивідуального захисту фахівців, які багато часу працюють з людьми: на прийомах громадян, у соціальних службах, центрах надання адмінпослуг тощо. Також велику увагу приділено просвітницькій роботі – готують пам’ятки про те, як запобігти зараженню коронавірусом. Їх будуть роздавати в людних місцях.

Крім того, в Запоріжжі визначені лікарні, які надаватимуть медичну допомогу в випадку підозри на коронавірус. Основною визначена обласна інфекційна лікарня. Там готові 40 ліжко-місць. За необхідності їхня кількість буде збільшена до 200. Також опрацьовується питання щодо розгортання додаткових місць на базі міських лікарень.

Крім того, на пресконференції Валерій Еделєв окремо зупинився на ситуації на “Кремнійполімері”. Він зауважив, що ті заходи, які повинні були гарантувати безпеку запоріжців, повною мірою не виконані. На підприємство завезений лужний розчин для переробки рідкого хлору, однак роботи поки не розпочаті.

– До кінця тижня ми будемо моніторити ситуацію на підприємстві. За необхідності повторно зберемо комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для того, щоб з’ясувати, чому не були виконані доручення членів комісії. Хочу наголосити, що рішення комісії ТБНС є обов’язковими до виконання всіх служб, незалежно від вертикалі їх підпорядкування. До тих, хто не виконує рішень, вживають серйозних заходів, – підкреслив Валерій Еделєв.

Читайте також: Мер Запоріжжя закликає нардепів не допустити закриття протитуберкульозних диспансерів