У Запорізькій області розпочинається курортний сезон

Багато запоріжців вже планують свій літній відпочинок. Люди обирають найкращі курортні містечка та бази відпочинку, але не всі заздалегідь думають, що робити, якщо захворіють.

Як повідомляє Національна служба здоров’я України, на відпочинку людина може розраховувати на безоплатну екстрену та первинну медичну допомогу.

«Швидку допомогу» слід викликати, якщо людина дуже погано себе почуває та її стан загрожує життю чи здоров’ю. Медики нададуть допомогу незалежно від того, в якому місті хворий подав декларацію про обслуговування у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Екстрену (невідкладну) допомогу завжди нададуть у будь-якому закладі охорони здоров’я за зверненням пацієнта, коли існує безпосередня загроза життю та здоров’ю людини.

Якщо виникла потреба в плановій консультації лікаря або проведенні безкоштовних аналізів чи отриманні електронного рецепта для придбання «Доступних ліків», потрібно на місці відпочинку подати декларацію про обслуговування у місцевого лікаря первинної ланки.

Попередня декларація буде деактивована автоматично. Після повернення додому пацієнт може подати нову декларацію до свого попереднього або іншого лікаря, який надає первинну допомогу в його населеному пункті.

Нагадаємо,  до запорізького курорту курсуватиме додатковий поїзд.

Читайте також: У Запоріжжі урочисто відкриють новий пляж.