Коронавірусний кашель сухий, постійний і на якийсь час забирає дихання

Найважливішими симптомами Covid-19 є гарячка та втома, і ви можете відчувати, наче у вас грип чи застуда. Кашель присутній у близько половини інфікованих пацієнтів. Зважаючи на те, що COVID-19 пошкоджує легеневу тканину, кашель при ньому є сухим і постійним. І супроводжується задишкою та болем у м’язах. У міру прогресування хвороби легенева тканина заповнюється рідиною, і ви можете відчути навіть більшу задишку, оскільки ваше тіло бореться за те, щоб отримати достатньо кисню.

Як відрізнити, який у вас кашель?

Мокрий кашель виводить мокротиння з низу респіраторного тракту (тобто легень та дихальних шляхів, а не носа та горла) в рот.

«Мокрий» звук викликаний рідиною у дихальних шляхах і супроводжується хриплим звуком під час вдиху. Нижні дихальні шляхи мають більше секреторних залоз, аніж горло, і саме тому інфекції низу респіраторного тракту викликають мокрий кашель.

При сухому кашлі не обов’язково виділяється слиз. Зазвичай він починається у задній частині горла і викликає «гавкаючий» чи якийсь інший грубий звук. Сухий кашель не очищує ваші дихальні шляхи, тож ті, хто від нього страждає, не відчувають полегшення. Інфекції горла та носа викликають пошкодження у цих зонах, а також сухий, уривчастий кашель та набряк горла. Ці типи кашлю часто виникають при грипу чи застуді. Часом кашель може починатись як сухий, але кінець-кінцем стати мокрим.

Наприклад, викликана інфекцією легенева пневмонія часто починається із сухого кашлю, що часом буває болючим і може викликати тривалу задишку. В міру прогресування інфекції легеневі повітряні мішечки (альвеоли) можуть заповнюватись запальними виділеннями, легеневою рідиною чи кров’ю, і тоді кашель стає вологим. На цьому етапі мокротиння стає пінистим та кров’янистим.

Судомний кашель викликаний бактеріальною інфекцією, що захоплює клітини дихальних шляхів і викликає подразнення та секрецію.

Симптоми включають приступи кашлю, які закінчуються голосним «вдихаючим» шумом, який часто звучить, як довгий «крик», і змушує вас хапати ротом повітря. Часто виділяється слиз.

Тривалий, сильний кашель може пошкодити дихальні шляхи, викликати переломи ребер чи розриви у м’язах, а тому знати, коли вам необхідна медична допомога – важливо.

Тож як би не звучав ваш кашель, слідкуйте за собою та проконсультуйтесь із лікарем.

Якщо ви хочете зустрітись з лікарем через кашель, він захоче дізнатись:

  • Як довго триває кашель? Дні, тижні, місяці?
  • Коли кашель є найбільш інтенсивним? Вночі, вранці, чи з перервами весь день?
  • Як звучить кашель? Він сухий, мокрий, «гавкаючий», уривчастий, голосний, м’який?
  • Чи викликає кашель такі симптоми як нудоту, запаморочення, відсутність сну чи ще щось?
  • Наскільки все погано з кашлем? Чи заважає він вам виконувати якусь денну роботу, виснажує, дратує, він постійний чи з перервами?

Читайте також: На Запоріжжі зросла кількість хворих на коронавірус