Для одних день народження асоціюється з плином років, для інших – це шанс згадати все найяскравіше, що сталося за рік, та зустріти нову сторінку життя в колі друзів

Об’єднує песимістів та оптимістів одне – підготовка до свята, яка забирає не тільки сили, але й кошти. «Запорозька Січ» відкриє вам шляхи до креативного свята, яке не потребує нечуваних грошей.

Українці поступово приходять до думки, що день народження повинен бути веселим і при цьому не обтяженим рутинними турботами. Неймовірна кількість барів, ресторанів і незвичайних кафе вирішують проблему з місцем проведення і звільняють від турбот. Сили ви, може, і збережете, але від вигляду рахунку за це задоволення можуть постраждати ваші нерви. В середньому чек за одного гостя в пристойному закладі нашого міста перевалює 300-400 грн.

Як заощадити на святі

Незважаючи на те, що день народження буває тільки раз на рік, відомі Гена з Чебурашкою навряд чи б погодились віддати половину місячного доходу за один тільки вечір в колі друзів та близьких. А оскільки в нашій країні прийнято, щоб іменинник влаштовував «гулянку», а не гості, як наприклад, в Штатах, то витрати, починаючи від замовлення їжі і до розваг, лягають на плечі винуватця торжества. Добре це чи ні – судити ми не беремося. Але підказати пару ідей, як заощадити на святі, готові прямо зараз!

Якщо відзначати вдома ви не хочете, а грошей обмаль, напрошується один варіант – не відзначати взагалі. Через нестачу грошей тисячі людей забули про світле свято і провели його по-тихому на дивані. Пропонуємо більше не повторювати цього сумного досвіду та записати пару слушних порад.

Складіть список запрошених

Коли намічається важлива дата, хочеться зібрати всіх знайомих. Але перш ніж замовляти столик на 30 гостей, подумайте – чи всі прийдуть на свято з щирими почуттями? Мало хто вміє радіти від чистого серця, вручати подарунки без підрахунку витрачених коштів, бажати теплі слова від душі. Викресліть «порожніх» людей, залиште важливих друзів. Забудьте про докори сумління. День народження – зоряний час іменинника, тож тільки йому вирішувати, хто повинен бути з ним поруч.

Запрошуйте гостей без подарунків

Вибір подарунків – біль для гостей і часом розчарування для іменинника. Щоб позбавити гостей «головного болю», запропонуйте в рахунок подарунка розділити загальний чек на всіх, або нехай кожен платить за своє замовлення.

Шашлики – дешево і сердито

Відпочинок на природі – бюджетний варіант святкування дня народження, але можливий тільки при гарній погоді. При цьому враження та емоції від вилазки гарантовані до наступного року. Процес приготування їжі, посиденьки біля багаття, пісні під гітару – романтика! Розбавити відпочинок можна активними іграми. Наприкінці статті читайте добірку з кількох подібних ігор.

Орендуйте креативну локацію

Ресторанні посиденьки – це не тільки дорого, для молоді це ще й нудно. Обстановка сковує, а люди за сусідніми столиками змушують почуватися некомфортно. Погодинна оренда креативних просторів (антикафе) дає можливість усамітнитись з компанією друзів. Вартість локації – від 40 грн з людини за одну годину. Існують спеціальні тарифи в будні дні від 130 грн за кілька годин. Плюс в тому, що немає правила замовлення по меню – їжу та напої дозволено приносити з собою. До того ж вся необхідна апаратура для танців в наявності. А для вечірнього релаксу є настільні ігри.

Підключіть до організації групу підтримки

Щоб прикрасити зал в тематику події, доведеться виділити не одну тисячу гривень. Створити атмосферу свята можна завдяки підручним засобам і творчості. Попросіть допомоги у друзів, щоб зробити конфеті, хлопавки, фотолокацію. Казковості залу додають гірлянда або дзеркальна куля, загадковості – карнавальні костюми. Приміщення до дня народження вийде незвичайним, якщо всі учасники привнесуть в оформлення залу щось індивідуальне. Заодно на згадку залишиться безліч яскравих фотографій.

Гості можуть прийти зі смаколиками

Ви можете попросити друзів замість подарунків принести з собою смаколики. Кожен принесе щось своє, таким чином у вас на столі буде різноманіття. Також солодкий стіл можна доручити організувати подрузі з кулінарними здібностями в рахунок подарунка.

Організуйте тематичну вечірку

Щоб вечірка вийшла унікальною, у неї повинен бути певний стиль. Тем для святкування дня народження безліч: супергерої, середньовіччя, фентезі, Зоряні війни, тема Джеймса Бонда і т.д. Все залежить від віку, захоплень і фантазії іменинника. Попросіть гостей відповідати дрескоду, це зробить ваше свято особливо атмосферним.

Відзначати день народження необхідно в будь-якому віці. Скільки б свічок не було на торті, важливо, на скільки ви себе відчуваєте в душі. Навіть якщо грошей небагато, не поспішайте виносити вирок святу, ситуацію можна врятувати. Все в ваших руках, тому не варто їх опускати.

Активні ігри для компанії

«Влуч». Гра викликає багато сміху і водночас вона непроста. За допомогою шпильки до спідниці або штанів гравців кріпиться олівець. Не допомагаючи руками, гравець повинен потрапити олівцем в горлечко пляшки, яка стоїть на підлозі. У підсумку йому потрібно просто вдало присісти. Гравцеві доводиться помучитися, а глядачам в цей час дуже смішно.

«Пляшка без поцілунків». Така гра теж дозволить повеселитись. Всі сідають в коло. Один з гравців крутить пляшку. Коли вона вкаже на іншого учасника, той, хто крутив, придумує завдання для того, на кого вказала пляшка. Завдання можуть бути як смішними, так і складними – все залежить від фантазії учасників. Потім той, хто виконав завдання, крутить пляшку, поки вона не зупиниться на наступному гравцеві.

«Оживи картину». Для цього конкурсу потрібні 2 команди з декількома учасниками. Тут доведеться напружити пам’ять і згадати різні фільми. Мультфільми теж підійдуть. Одна команда загадує фільм і намагається відтворити сюжет за допомогою дій та міміки. Друга команда вгадує. Потім – навпаки. Хто більше картин відгадає, той і переміг.

«Передай яблуко». Веселий настрій можна організувати за допомогою цієї простої гри. Для цього всі стають в коло. Перший учасник бере яблуко, затискає його між плечем і підборіддям і передає іншому, той – наступному. В кого яблуко впало – той вибуває з гри.

Читайте також: Поради психологів: як побудувати правильні стосунки з тещею чи свекрухою