Головні правила купання в крижаній воді

Цієї неділі, 19 січня християни святкуватимуть Хрещення Господнє. Цього дня люди пірнають в ополонки в пам’ять про те, як Ісус хрестився в ріці Йордан. У Запоріжжі офіційно можна буде скупатися на Центральному та Правобережному пляжах. Там чергуватимуть медики та рятувальники.

Купання в крижаній воді протипоказані вагітним жінкам та людям із захворюваннями серцево-судинної системи.

Як підготуватися до пірнання

Перед тим, як скупатися на Водохреще, необхідно підготувати організм до плавання в холодній воді. Для цього необхідно загартуватися. Починати загартовуватися краще починати влітку або восени. До водних процедур рекомендують приступати вранці. Розпочинати загартовування необхідно з відносно теплої води 33-34 градуси. Поступово протягом півтора-двох місяців температуру знижують до 18-20 градусів.

Як купатися в ополонці

Якщо ви вирішили відзначити свято зануренням в крижану воду, ретельно підготуйтесь до цього. Одяг підбирайте такий, щоб можна було його швидко зняти та вдягнути. З собою варто взяти гумові капці, теплі шкарпетки та рушник. Перед візитом на пляж треба добре поїсти. А от вживання алкоголю заборонене.

Перед тим як пірнути, треба розігрітися – зробити невеличку зарядку, або пробіжку. Заходити в воду рекомендують поступово, перебувати в ній – не довше 15-30 секунд. Ні в якому разі не варто пірнати вперед головою, бо це може призвести до холодного шоку. Загалом, занурювати голову в воду – не кращій варіант.

Після купання розітріться теплим рушником, вдягніть сухий одяг та випийте гарячого чаю з медом.

Читайте також: Як запоріжцям дістатися міських пляжів на Водохреща