За інформацією Центру громадського здоров’я, у лютому 2022 року в Україні офіційно зареєстровано 820 нових випадків ВІЛ-інфекції, в 192 пацієнтів діагностовано СНІД, 93 людини померли від СНІДу.

У Запорізькій області за лютий 2022 р. зафіксовано 11 нових випадки ВІЛ-інфекції, у 4 пацієнтів діагностовано СНІД, 4 людей померли від СНІДу.

Як отримати антиретровірусну терапію (АРТ) за місцем фактичного перебування під час війни, – розповідає МОЗ.

Через військову агресію Російської Федерації багато українців змушені були покинути свої домівки. Для людей з ВІЛ, які мають щоденно приймати антиретровірусні препарати, вкрай важливо не переривати їх прийом.

Ті, хто змінив місце проживання, можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування. Для цього необхідно звернутися до СНІД-Центру або кабінету «Довіри». Лікарі-
інфекціоністи та/або соціальні працівники зв’яжуться із СНІД-Центром у місті, в якому ви проживали, й отримають інформацію щодо антиретровірусної терапії, яку ви проходили.

Для українців, які не змінювали місце проживання і залишилися в рідному місті, як і раніше, АРТ-препарати можна продовжувати отримувати у СНІД-Центрі або в кабінеті «Довіра», де стоїте на обліку. 

Звертаємо увагу на важливість безперервного й систематичного прийому АРТ-препаратів, адже без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.