Довгі вихідні – прекрасна нагода навчитись чомусь новому

У Запоріжжі цієї зими працюють чотири ковзанки, тож містяни мають чудову нагоду опанувати цей вид спорту. А для того, щоб катання принесло лише задоволення без жодних травм, пропонуємо скористатись нашими порадами.

Що вдягнути

Катання на ковзанах – зимова розвага, однак це не означає, що потрібно дуже тепло вдягатися. Для виходу на лід обирайте спортивний одяг або такий, який не буде сковувати рухи. Також варто відмовитися від довгих шарфів, які можуть потрапити під ковзани.

Які ковзани обрати

Ковзани поділяють на прості та бігові. Бігові мають тонке і довге лезо та малий радіус овалу носка, що дозволяє розвивати більшу швидкість, однак стійкості в них менше. Прості ж ковзани мають більший радіус овалу носка, що дозволяє виконувати різноманітні фігури та рухатися заднім ходом. Для початку катання вони підійдуть найкраще. Також, при виборі ковзанів варто звернути увагу на  розмір – він має бути наполовину більшим за повсякденне взуття. Ковзани необхідно ретельно зашнуровувати, щоб уникнути травм.

Як розігрітись

Перед початком катання розігрійте м’язи, адже з незвички їх можна серйозно розтягнути. Зробіть невеличку зарядку, прості вправи, які допоможуть розігрітись. Однак і після цього не поспішайте кататися. Дайте ногам звикнути до ковзанів.

Як кататися

На льоду треба пам’ятати про рівновагу, щоб не падати назад чи вбік. Тримайте коліна зігнутими, зробіть два кроки вперед та дозвольте тілу ніби попливти вперед. Повторюйте до тих пір, поки не почнете відчувати себе впевнено. Якщо боїтеся відірватися від бортика — це нормально. Для початку проїдьте кілька кіл, тримаючись за нього, це допоможе вам навчитися кататися.

Як правильно падати

Впасти правильно, так, щоб це не нашкодило здоров’ю – справжнє мистецтво. Якщо ви відчули, що ось-ось впадете, згрупуйтесь та закрийте голову руками. Краще намагатися впасти на бік, спираючись на лікті.

Фотографуйтесь з розумом

Хто ж не захоче зробити селфі на фоні ковзанки, особливо після виснажливих спроб навчитися кататися. Однак, щоб фотографії вийшли вдалими, а телефон залишився цілим, варто пам’ятати кілька правил. Під час катання найкраще тримати смартфон під верхнім одягом – так шанси, що він не зламається під час падіння, вищі. Також не варто знімати під час руху – телефон може випасти та розбитись.

Читайте також: У Запоріжжі показують картини, які зігрівають