Троє колишніх агентів з нерухомості розробили шахрайську схему по заволодінню квартирами громадян. Доведена їх причетність до скоєння ряду злочинних епізодів. Досудове розслідування триває. Про кримінальну схему розповідає ГУ Нацполіції в Запорізькій області

Слідчі ГУНП в Запорізькій області за оперативного супроводу працівників Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції України, здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Фігуранти провадження вчиняли шахрайські дії з нерухомим майном з використанням підроблених документів та з метою збагачення, переоформляли право власності на користь третіх осіб. Слідством зібрано доказові матеріали, що у такий спосіб було незаконно відчужено чотири квартири, розташовані у Запоріжжі.

В ході розслідування встановлено, що члени організованої злочинної групи – чоловік 1980 та дві жінки 1956 та 1964 років народження, підшукували квартири, власники яких померли, недієздатні, зловживають алкоголем чи тривалий час відсутні за місцем проживання. Співучасники раніше працювали в різних агентствах нерухомості Запоріжжя. Тож, маючи відповідні знання й досвід з оформлення документів про відчуження нерухомості, вони підроблювали правовстановлюючі документи та продавали квартири громадянам, яким не було відомо про їхні махінації та злочинні наміри.

Наразі, за процесуального керівництва Вознесенівської окружної прокуратури Запоріжжя, членам організованої злочинної групи слідчі повідомили про підозру у 4 фактах заволодіння чужим майном (шахрайство), у 3 епізодах підроблення документів та у 2 фактах легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Досудове розслідування триває. Раніше не судимим членам організованої злочинної групи за санкціями інкримінованих статей загрожує до 12 років позбавлення волі.