Депутати Запорізької міської ради прийняли важливі рішення. Зокрема, прийнято Міську цільову програму розвитку цивільного захисту населення і територій Запоріжжя на найближчі чотири роки. Програма передбачає, що цього року більше, ніж дев’яносто три мільйони гривень мають бути спрямовані на ремонт, благоустрій та оснащення сховищ і найпростіших укриттів у гуртожитках, а також у школах та у дитячих садках.

У бюджеті на ці цілі вже закладено близько п’ятидесяти восьми мільйонів гривень. Рішення про внесення відповідних змін до бюджету громади також було прийняте на сесії. Зараз залучають на ці потреби додаткові кошти, ведуться перемовини з міжнародними партнерами.

Також на сесії було затверджено рішення «Про врегулювання питання надання послуги з постачання гарячої води».

За даними керівництва міськради, з 2013 року загальне споживання гарячої води у місті скоротилося на 56%. Як результат, було отримано погіршення її якості, адже вона почала застоюватись у трубопроводах. Тобто цю воду підводять до будинку, але через те, що менше людей вмикає крани, вона замість того, щоб бігти по трубах, стоїть в них і остигає та втрачає якість. Тож містяни отримували окислену жовту воду з неприємним запахом та ще й низької температури. Люди, які користуються бойлерами, таких проблем просто не мають. У них завжди є гаряча вода нормальної якості та температури. До того ж вони ще й щорічно сплачують приблизно вдвічі менше коштів, ніж користувачі послугами централізованого гарячого водопостачання, – стверджується у повідомленні на сайті Запорізької міської ради.

Ліміти постачання природного газу у наступному опалювальному сезоні будуть на 10 відсотків меншими, ніж у минулому. Але якщо кожне домогосподарство матиме водонагрівач, то принаймні якісна гаряча вода у будь-якому разі буде йому забезпечена.

Таким чином, влада Запоріжжя дійшла висновку про необхідність переходу на альтернативні засоби нагріву води. Окрім усіх вищеназваних причин, це дозволить місту кожного року заощаджувати більше п’ятиста мільйонів гривень, а також дозволить відмінити абонентську плату за постачання гарячої води.

До того ж, прийняли рішення виділити по шість тисяч гривень соціально незахищеним категоріям населення для того, щоб вони могли придбати бойлери. Також забезпечили бойлерами більшість об’єктів соціальної інфраструктури міста.

Про що мовчить міська влада – так це про ризики можливості витримати додаткове навантаження старим електромережам, особливо проводці старих будинків міста, де десятиріччями не проводилось капітального ремонту.