18-річний Герой Антон  Мартиненко отримав нагороду.

Запорізький захисник та волонтер під час бою врятував двох побратимів, але сам отримав поранення та втратив ногу. Президент України відвідав його у лікарні та вручив державну нагороду: медаль «За військову службу Україні». Про це написали у фейсбуці добровольчого будівельного батальйону «Добробат».

Антон Мартиненко вступив до лав 132-го окремого розвідувального батальйону десантно-штурмових військ наприкінці березня минулого року. А в грудні стався той бій, під час якого юнак втратив ногу, допомагаючи своїм побратимам.

Під час нічного бойового зіткнення двоє товаришів Антона дістали поранення, один з них – важке. Юнак затягнув поранених у бліндаж і почав надавати першу медичну допомогу, поки ще один боєць прикривав їх ззовні.

Бій тривав усю ніч, росіяни не зупиняли спроби штурму й намагалися взяти наших військовиків у кільце, однак нашим вдалося протриматися, поки не підійшла підмога.

Однак під час евакуації поранених налетіли ворожі дрони, закидавши наших бійців вибухівкою. Втрату ноги Антон усвідомив одразу, йому довелося сховатися у бліндажі й надавати самому собі першу допомогу. Попри нестерпний біль, він наказав собі повзти, чим врятував собі життя…