У четвер голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко, Запорізький міський голова Олександр Сін і народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв побували в трамвайному депо КП “Запоріжелектротранс”, де оглянули два капітально відремонтованих трамваї і один тролейбус.

 

Трамваї повністю переобладнані. Пофарбовано кузови, замінено колісні пари і гальма, реконструйовано й утеплено салони. Робочі місця водіїв оснащені новими приладами управління, відеомоніторами і вентиляторами, в салонах встановлені камери відеореєстрації і підсвічування вхідних дверей. Таким чином, ресурс роботи трамваїв продовжений ще на 10 років. Вартість реконструкції одного вагону становить від 440 тисяч гривень.
Це – подарунок запоріжцям від АТ “МОТОР СІЧ”.
– Я дякую колективу МОТОР СІЧІ і генеральному директору В’ячеславу Богуслаєву за те, що вони підтримали почин “Запоріжелектротрансу”, – сказав Олександр Сін. – Сподіваюся, що цей приклад наслідуватимуть й інші промислові підприємства. А ми гарантуємо, що відремонтовані за їхні кошти трамваї працюватимуть на маршрутах до цих заводів.
До кінця року на КП “Запоріжелектротранс” планують капітально відремонтувати 6 трамваїв і 4 тролейбуси, а у разі допомоги промпідприємств за чотири роки – увесь рухомий склад.
– Для розвитку електротранспорту в Запоріжжі необхідно об’єднати зусилля влади та провідних підприємств міста, вважає голова Запорізької ОДА Олександр Пеклушенко.
– Питання збереження та розвитку електротранспорту в Запоріжжі дуже важливе для підприємства МОТОР СІЧ. Адже на цих трамваях та тролейбусах наші працівники їздять на роботу, особливо в нічні зміни. Цим транспортом користуються наші пенсіонери. Тому ми вирішили підтримати ініціативу “Запоріжелектротрансу” та надати допомогу у відновленні трамваїв та тролейбусів. І я закликаю керівників запорізьких підприємств залучитися до цієї ініціативи, – зазначив В’ячеслав Богуслаєв.
Під час відвідин трамвайного депо КП “Запоріжелектротранс” Олександр Сін оглянув три автобуси підвищеної місткості “MAN”, які приватні інвестори планують використати для доставки пасажирів у Хортицький район.
Ці комфортабельні машини обладнані кондиціонером, JPS-навігатором, відеореєстратором і відеокамерами внутрішнього спостереження, а також висувним пристроєм для інвалідів, що користуються візками, і системою зміни дорожнього просвіту, що дозволяє опускати автобус під час посадки і висадки пасажирів.
На маршрутах до кінця року планується використати 10–15 автобусів такого типу. І хоча вони вже пропрацювали в Європі 10 років, ресурс дозволяє експлуатувати їх в умовах Запоріжжя ще декілька років.
***
Комунальне підприємство “Запоріжелектротранс” святкує ювілей.
80 років тому на вулицях міста з’явився перший трамвай.
Відбулася урочистість з нагоди помітної дати в життєписі колективу. “Запоріжелектротранс” щиро привітав міський голова Олександр Сін, вручивши Почесні грамоти найкращим його трудівникам.
Побачила світ книга до ювілею підприємства “Естафета пам’яті 1932–2012”.
Фото Володимира Шеремета