У неділю біля облдержадміністрації відбувся традиційний мітинг, під час якого більше тисячі запоріжців висловилися за єдину і неподільну Україну, проти спроб федералізації, які ведуть до сепаратизму й розбрату.

Загальному піднесенню сприяв запорізький співак і композитор Анатолій Сердюк, який натхненно виконав свою нову пісню “Небесна сотня”. А наприкінці мітингу частина учасників, взявшись за руки, продемонструвала прагнення до єдності навіть у танцювальному колі.

А в цей же час на Алеї Слави під охороною міліції проходив нечисленний мітинг прихильників федералізації. Після закінчення мітингу на Фестивальній кількасот запоріжців з українськими прапорами прийшли на Алею Слави і спочатку зайняли позицію на протилежній стороні проспекту.

Антагоністів розділяв щільний кордон міліції. Демонстранти обмінювалися вигукуванням лозунгів. З часом кількість патріотично налаштованих демонстрантів значно перевищила кількість як опонентів, так і міліції і досягла кількох тисяч. Вони перейшли проспект і оточили з усіх боків прихильників федералізації, яких у цей час залишилося кілька десятків. Міліція вишикувалася в коло, щоб запобігти зіткненням. Але це не допомогло оточеним від “обстрілу” яйцями, мукою, олією, зеленкою, петардами, землею та іншим, яке тривало близько шести годин. Слід додати, що в цей час навколо велелюдного натовпу ходило кілька десятків молодих людей з палицями, які мали явний намір порахуватися з прихильниками федералізації “за Харків”, “за Севастополь” і т.ін.
Час від часу міліція робила коридор, щоб дати можливість оточеним сісти в тролейбуси, які підганяли до Алеї Слави, й поїхати звідти. Цим скористалися переважно жінки. Була також спроба вивезти прихильників федералізації автозаком. Спецмашину оточили мітингувальники й кинули в неї фаєр, що ледь не призвело до загорання моторного відсіку. Але зрештою машина з кількома оточеними від’їхала. При цьому ближча до міськвиконкому частина проїжджої частини проспекту часом перекривалася натовпом.
Врешті решт оточені утвореним міліцією коридором вийшли під вигуки “Ганьба” в будинок УБОЗ.

ВІДЕО 1

ВІДЕО 2