Нарад з контролю металу за участю Ради фахівців пройшла на Рівненській АЕС. У ході робочої наради керівники відповідних служб атомних станцій України та представники дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» визначили пріоритетні напрямки в своїй роботі.

Як зазначають спеціалісти, контроль металу є ключовою ланкою практично на всіх етапах життєдіяльності атомної станції. Тому керівники служб контролю металу розповіли про виконану роботу, технології виконання контролю металу та обговорили проблемні питання і плани на поточний рік.

– На попередніх зустрічах ми розуміли, що існує багато питань, які кожен вирішує окремо, по-своєму, не спираючись на досвід, напрацьований колегами. Тому домовилися збиратися і ділитися не лише виробничим досвідом, а й досвідом роботи з галузевими, нормативними і керівними документами, якими ми користуємося у своїй діяльності, – зазначив керівник служби контролю металу Запорізької АЕС Олексій Тищенко.

Велика увага приділялась питанням щодо внесення змін до галузевих стандартів, пов’язаних з контролем і оцінкою якості, а також  атестації персоналу в сфері руйнівного і неруйнівного контролю.

У результаті фахівці прийняли рішення створити Єдиний перелік обладнання і шляхом внесення до тарифу обґрунтування необхідних коштів отримати можливість закупити системи та прилади для атомних енергоблоків України. Провідна Програма вже розроблена та на стадії узгодження в профільному міністерстві. Наступна Рада фахівців з контролю металу відбудеться на Запорізькій АЕС.