У Запоріжжі закінчується реконструкція останньої – четвертої – черги проспекту Маяковського

Роботи тривали майже три роки, бо змінювали не лише зовнішній вигляд вулиці, а й міняли комунікації. Облаштування пішохідної алеї вже повністю закінчили, вкладають останні метри асфальтного покриття на дорозі. Міський голова Володимир Буряк разом із представниками своєї команди Анатолієм Пустоваровим та Віктором Бусько проконтролював виконання робіт.

Нагадаємо, цей масштабний проект розтягнувся у часі через комплексний підхід, який застосовували при його виконанні. Реконструкція торкнулася не лише алеї, а й тротуарів, пішохідної алеї, зелених зон. Тут замінили інженерні мережі, встановили сучасні лавочки, урни, світильники, малі архітектурні форми, облаштували газони. Важливо й те, що під час робіт, за зауваженням міського голови, було збережено значну частину багаторічних дерев.

Screenshot_161

– Ми зробимо городянам такий приємний подарунок – повністю оновлений проспект Маяковського від проспекту Соборного до каскаду фонтанів «Райдуга». Хтось скаже, що тут нічого складного не зробили. Мовляв, чому розтягнули роботи на три роки, лише поклали гарну плитку. Насправді, протягом реконструкції провели багато підземних робіт і замінили велику кількість комунікацій – каналізацію, водопостачання, провели підключення абонентів. І лише потім поклали тротуарну плитку та встановили лавочки. Крім того, побудували нову дорогу, місця для паркування, пішохідні тротуари, – сказав Володимир Буряк.

Остання черга робіт від вулиці Перемоги до каскаду фонтанів «Райдуга» тривала цього року. Тут збудували новий тротуар, облаштували пішохідну алею, паркувальні «кишені», розбили газони, встановили систему поливу. З правого боку дорогу вже заасфальтували, на лівому ще потрібно укласти верхній шар асфальту. Виконується облицювання підпірної стінки на «Райдузі». Загальнобудівельні роботи мають бути завершені вже наступного тижня. Таке завдання раніше поставив міський голова.

Під час наради у міського голови виникли зауваження щодо зовнішнього вигляду будівель та установ, які знаходяться вздовж проспекту. Їх зовнішній вигляд також потрібно привести до ладу. Звернули увагу, що псують враження і бетонні електроопори. Розмальований металевий паркан, яким приватний підприємець обгородив територію навколо будівлі, теж дисонує із красою, яку зробили для містян.

Screenshot_159

–Дав дорученням представникам своєї команди. Віктор Бусько, як депутат обласної ради, проведе перемовини з адміністрацією музичного училища щодо озеленення та благоустрою прилеглої території. Мій заступник Анатолій Пустоваров зустрінеться з власниками приватних об’єктів та керівництвом КП «Міськсвітло» щодо приведення до ладу старих світильників, – сказав Володимир Буряк.

Депутат обласної ради Віктор Бусько згадав, як декілька років тому саме на проспекті Маяковського разом із міським головою вони працювали на суботнику.

– Тоді Володимир Вікторович сказав: «Центр міста, одна із візитних карточок Запоріжжя і в такому занедбаному стані. Треба зробити сучасний європейський проспект, щоб містянам хотілося тут проводити час». І ось ми бачимо, що омріяне втілено у життя. Вважаю, що це подія для нашого міста і люди оцінять її гідно. Вже сьогодні бачимо на лавочках мамочок із дітьми, молодь, літніх людей. Всім подобається, люди вдячні. Це дуже приємно, – зазначив Віктор Бусько.

Міська влада має намір розвивати території прилеглі до оновленого проспекту Маяковського.

– Знаєте теорію розбитих вікон? А в Запоріжжі буде навпаки: після появи в місті такого знакового об’єкту, як проспект Маяковського, будемо приводити до ладу все навкруги,- зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров. – Почнемо із соціальної сфери – бібліотеки, дитсадка, школи, що розташовані поруч. Впевнений, що цей об’єкт інфраструктури в центрі міста дасть поштовх для розвитку малаго бізнесу, кафе, ресторанів, магазинів, СТО тощо А це, в свою чергу, дасть нові робочі місця та надходження податків до бюджету міста.

Міський голова Володимир Буряк також розповів, що невдовзі компанія «Онур» відремонтує проїжджу частину вулиці Перемоги від перехрестя з проспектом Маяковського до пішохідного переходу в районі Вознесенівського ринку. Потім дорожники продовжать свою роботу від тунелю і пройдуть ділянку до 5-ї міськлікарні.

– Тунель ми розглядаємо як окремий об’єкт, бо там потрібно зробити зливну каналізацію, щоб під час дощу вода не стояла і не затоплювала сусідні двори. Кошти нам зрозумілі вже. Об’єкт внесено до програми ремонту внутрішньоквартальних доріг і чекає своєї черги, – зазначив міський голова.