Вже з 2 липня 2018 року запоріжці зможуть за короткий час дістатися до багатьох міст Європи та Північної Америки. Це стане можливим завдяки співпраці Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» з однією з відомих європейських авіакомпаній – польським авіаперевізником LOT – та відкриттю прямого авіасполучення між Запоріжжям та Варшавою.

Наявність міжнародного аеропорту є однією з ознак сучасного європейського міста, відкритого для туристів, гостей, бізнесу з різних країн світу. Можна з повним правом сказати, що закриття аеропорту в будь-якому місті свідчить про те, що місто не має перспектив розвитку. Це є чітким критерієм для інвесторів, бізнесу, який розглядає можливості інвестування в економіку того чи іншого міста. Не виключенням є і Запоріжжя.

Кілька років тому Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» ще знаходився у державній власності. Підприємство знаходилося на грані закриття. 2014 року кількість пасажирів аеропорту склала всього лише 74 тисячі осіб. Почали виникати питання щодо неможливості забезпечення належної безпеки польотів, що могли привести до закриття аеропорту. Для того, щоб зберегти запорізький аеропорт, його було вирішено прийняти в комунальну власність Запоріжжя.IMG_0099_новый размер

Місто почало вкладати в розвиток аеропорту кошти з міського бюджету. З 2016 року стартувала реалізація міської програми розвитку Міжнародного аеропорту «Запоріжжя», розробленої за дорученням міського голови Володимира Буряка.

Міська влада чітко розуміє, що запорізький аеропорт – логістичний і інфраструктурний об’єкт, який важливий не тільки для Запоріжжя і Запорізької області, а й для всієї України. Це об’єкт, який впливає на інвестиційну привабливість Запоріжжя, позиції міста серед провідних міст України.

Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» вдалося не тільки зберегти. Сьогодні в Запоріжжі є аеропорт, який приймає міжнародні рейси. Таких прикладів в Україні не так і багато. Аеропорт розвивається, хоча ще зовсім недавно в це мало хто вірив.

За цей час був розроблений і затверджений проект будівництва нового пасажирського терміналу запорізького аеропорту. Нагадаємо, концепцію будівництва пасажирського терміналу міський голова Володимир Буряк презентував 2016 року. Після цього була підготовлена проектна документація. Проект пройшов експертизу, а в травні 2017 року розпочалися його узгодження в міністерствах і Кабінеті Міністрів України. У вересні його підтримали на засіданні Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Відзначимо, 26 жовтня відбувся аукціон для визначення підрядника будівництва пасажирського терміналу. Переможцем стала фірма ТОВ «Альтіс-констракшн» з вартістю будівництва майже 530 мільйонів гривень. Після підписання Володимиром Гройсманом розпорядження Кабінету Міністрів України з’явилася можливість укласти договір з підрядником будівництва терміналу, який визначився в ході передбаченої законом тендерної процедури.

Площа майбутнього терміналу – понад дванадцять тисяч квадратних метрів. Пропускна здатність – 400 осіб на годину (250 пасажирів у міжнародному секторі, 150 – у секторі для внутрішніх рейсів). Також для обслуговування терміналу заплановано будівництво котельні, насосної станції, комплексної трансформаторної підстанції, підведення енергопостачання, водопостачання, каналізації, тепло- і газопостачання, зливової каналізації, систем зв’язку. Термінал буде не тільки комфортним, але і красивим. Для його оформлення будуть використані сучасні матеріали, а також алюміній і скло.

Будівельні роботи стартували в середині грудня минулого року, як і передбачав укладений договір. Міський голова Володимир Буряк регулярно проводить виїзні наради на місці проведення робіт. Зокрема, одна з таких нарад відбулася 17 січня.

Керівники комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя», підрядної організації доповіли про перші результати роботи. Проведено демонтаж бетонної огорожі, що існувала, асфальтного покриття та будівлі для технічної бригади. Вивезено понад 1700 тонн будівельного сміття. Проводиться обладнання кущових паль. На той момент на будівельному майданчику були задіяні понад тридцять робітників та дванадцять одиниць техніки. Працювали бурові машини.

До початку будівельних робіт тут було розміщене та обладнане тимчасове містечко будівельників. На будівельний майданчик завезено механізми, обладнання та матеріали для виконання загальнобудівельних робіт із будівництва терміналу. Виконано монтаж огорожі будівельного майданчика.

Терміни завершення робіт – завжди одне з головних питань на будь-якому об’єкті. Підрядник взяв на себе зобов’язання завершити будівництво до кінця 2019 року. На думку міського голови, це цілком реально. Однак все залежатиме від багатьох чинників. У першу чергу від стабільного фінансування. Відзначимо, в міському бюджеті 2018 року на продовження робіт передбачено 350 мільйонів гривень.

Однак основним критерієм роботи будь-якого аеропорту є збільшення кількості обслуговуваних рейсів і пасажирів. Тут запорізькому аеропорту також вдалося багато чого досягти за останні два роки. 2016 року кількість пасажирів збільшилась до 275 тисяч на рік. За 2017 рік їх було на чверть більше – 348 тисяч. Понад дві третини з них – пасажири міжнародних рейсів. Це при тому, що основна злітно-посадкова смуга Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» минулого року практично півтора місяці була закрита на ремонт.

2017 року були відкриті нові рейси – «Запоріжжя – Батумі», «Запоріжжя – Тель-Авів». Збільшилася кількість рейсів до Туреччини. Аеропорт є прибутковим підприємством. У сучасних умовах це дуже важливо.

На думку міського голови Володимира Буряка, така тенденція підтверджує той факт, що Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» залишається затребуваним, а новий пасажирський термінал аеропорту необхідний. Відкриття терміналу дозволить залучити в місто нові авіакомпанії та збільшити кількість обслуговуваних пасажирів, зросте і прибуток аеропорту.

Свідченням зацікавленості відомих міжнародних авіакомпаній стало бажання польського авіаперевізника LOT організувати з 2 липня 2018 року пряме авіасполучення між Запоріжжям та Варшавою. Про це було заявлено на прес-конференції, присвяченій розширенню присутності авіакомпанії LOT (Польща) на ринку пасажирських авіаперевезень в Україні, яка відбулась у нашому місті 14 лютого.

– Запорізький аеропорт – це інфраструктурний проект №1 для міста, і для його реалізації ми концентруємо всі фінансові та організаційні зусилля. Адже аеропорт – це не просто важлива логістична розв’язка, це знак потенційним інвесторам, гостям міста про те, що Запоріжжя розвивається і націлене на майбутнє. Ми активно працюємо над модернізацією запорізького аеропорту. За підтримки Кабміну ми розпочали будівництво нового пасажирського терміналу, який відповідатиме всім світовим стандартам. Проте основний маркер розвитку аеропорту – це зростання кількості пасажирів і рейсів. Тому ми вітаємо відкриття нового напрямку на Варшаву. Цей рейс стане мостом, який з’єднає Запоріжжя і Європу. Ми впевнені, що наша співпраця дасть потужний імпульс у розвитку Запоріжжя, зміцненні взаємин між Україною і Польщею, нашій інтеграції в європейське суспільство, – наголосив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

У прес-конференції взяли участь міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, директор з корпоративних комунікацій авіакомпанії LOT Адріан Кубіцкі, перший радник, заступник голови місії Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Жур, директор КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Віктор Біскупський.

– Зараз ми знаходимося напередодні відкриття рейсів, які з’єднають Запоріжжя з Варшавою. Це важлива подія для Запоріжжя. Літаками авіакомпанії зможуть скористатися не лише запоріжці, а і мешканці прилеглих областей. Впевнений, що завдяки цьому запоріжці зможуть відкрити для себе нові напрямки подорожей, а Європа більше знатиме про Запоріжжя, – зазначив Володимир Буряк.

Важливо, що LOT стане першою європейською авіакомпанією, яка відкриє регулярні рейси з Запоріжжя до Європи.

Перший радник, заступник голови місії Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Жур наголосив, що йому приємно у цей день знаходитися в Запоріжжі. Адже майбутнє відкриття авіасполучення між Запоріжжям та Варшавою – це вікно у Європу для запоріжців та мешканців сусідніх областей.

За словами директора з корпоративних комунікацій авіакомпанії LOT Адріана Кубіцкі, перший рейс на Варшаву відправиться з Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» 2 липня 2018 року. За інформацією авіакомпанії, квитки доступні через усі канали продажів LOT, починаючи вже з 14 лютого.

Літаки LOT типу Embraer місткістю від 70 до 82 місць здійснюватимуть рейси за новим маршрутом до шести разів на тиждень. Зокрема, кожного понеділка, п’ятниці та неділі рейс із Варшави буде вилітати об 11:00 і прибувати до Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» о 14:00. Зворотний рейс із Запоріжжя відлітатиме о 14:40 і здійснюватиме посадку в аеропорту ім. Шопена о 15.55. Кожен вівторок, середу і суботу літаки відправлятимуться з Варшави о 14:20, щоб приземлитися в Україні о 17:20. У свою чергу, пасажири із Запоріжжя в ці дні зможуть вилетіти в Польщу о 18:00 і приземлитися у Варшаві о 19:15.

Графік перельотів між Варшавою та Запоріжжям дозволить запоріжцям та мешканцям прилеглих регіонів обирати найзручніші рейси в Західну Європу і Північну Америку через центр LOT у Варшаві. Зокрема, пасажири, які вилетіли з Міжнародного аеропорту «Запоріжжя», зможуть продовжити свою подорож до Брюсселю, Амстердама, Парижа, Женеви, Мілана, Чикаго, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса і Торонто. Наприклад, завдяки стиковці рейсів до Парижа або Копенгагена можна буде дістатися за п’ять годин.

– Ми раді оголосити сьогодні про відкриття рейсу з Варшави до Запоріжжя і у зворотному напрямку. Ми розпочинаємо з шести рейсів на тиждень, але віримо, що в подальшому зможемо розширити навігацію з Запоріжжя, – сказав Адріан Кубіцкі.