Підприємство «Вельтум-Запоріжжя» стверджує, що проблема накопичення твердих побутових відходів на вулицях міста знаходиться на їхньому цілодобовому контролі. На всі скарги запоріжців в компанії намагаються реагувати оперативно. Паралельно з цим продовжується робота щодо поліпшення якості послуг.

Наприклад, для дотримання графіку з вивезення сміття залучають додаткову спецтехніку, яку беруть в оренду. 15 серпня три одиниці такої техніки направили на прибирання приватного сектору Шевченківського району, де треба було забрати пакети зі сміттям, які люди повиносили зі своїх дворів.

– Коли є потреба, наше підприємство залучає до 5 видів додаткової техніки, – розповідає генеральний директор ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» Ігор Бурчак. – Наприклад, зараз у цьому кварталі приватного сектору працює орендований КАМАЗ з нашими вантажниками. Всього сьогодні, щоб ми могли своєчасно забрати сміття, залучені три додаткових одиниці техніки.

Також він розповів, що незабаром «Вельтум-Запоріжжя» поповнить свій автопарк новими сміттєвозами. Перший з них вже проходить сертифікацію.

  • Це 8-кубовий сміттєвоз МАЗ, він уже готовий і приїде в Запоріжжя до кінця серпня. Також замовлено ще 5 одиниць техніки, яку виготовляють у Києві, – сказав Ігор Бурчак.

Нагадаємо, підприємство закупить нову техніку в рамках меморандуму, підписаного з міською владою. Згідно з умовами, підприємство «Вельтум-Запоріжжя» підняло тариф на послуги для населення, але натомість взяло на себе зобов’язання оновити автопарк на 6 одиниць техніки, закупити 500 нових контейнерів і ще 478 баків для сортування вторинної сировини.

Питання вивезення сміття обговорювалося 14 серпня у міськраді, куди на зустріч за круглим столом прийшли представники громадськості, міської влади та компаній, які здійснюють вивезення сміття в нашому місті.

Це перша зустріч в подібному форматі. За словами заступника міського голови Запоріжжя Володимира Волобуєва, вона була організована, щоб

відповісти на питання, які виникають у жителів Запоріжжя, у підприємців, обговорити актуальні теми.

– Я думаю, зустріч буде не останньою, адже від компаній, що спеціалізуються на переробці вторинної сировини, надійшли пропозиції. Вони потребують обговорення та ретельного вивчення. Головна мета подібних зустрічей – плідне спілкування, налагодження діалогу для отримання позитивного результату – щоб наше місто було чистим та красивим, – прокоментував зустріч Володимир Волобуєв.

Основне питання, яке задали представники громадськості, було адресоване підприємству «Вельтум»: «Коли в Запоріжжі вирішать проблему з несвоєчасним вивезенням сміття?»мусор в горсовете

Представники компанії «Вельтум-Запоріжжя» назвали головною причиною такого становища наступні складові: довгий час не вистачало спецтехніки, не було системи GPS, не була налагоджена система закупівлі запчастин для ремонту спецтехніки, попереднє керівництво компанії не вкладало кошти в її розвиток. Однак тепер ситуація поступово буде змінюватися на краще, для цього вже розроблено план, підписано меморандум із міською владою і на найближчу сесію міськради готується проект рішення з облаштування майданчиків для сміттєвих контейнерів.

– Сьогодні на підприємстві 32 сміттєвози, які обслуговують по місту 24 маршрути із щоденним прибиранням міста – це спальні райони з багатоповерхівками. Плюс є ще приватний сектор, де ми зараз залучаємо додаткову техніку для вивозу сміття, – розповів генеральний директор ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» Ігор Бурчак. –

Також у ході наради учасники обговорили складові тарифу на вивезення сміття і перспективи сортування ТПВ. Пілотний проект із сортування незабаром запустять в одному із районів міста. В рамках проекту будуть встановлені сміттєві баки – окремо для пластику та скла. Крім цього, контейнери для сміття планують винести за межі дворів.