Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 599 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для пільгового кредитування юридичних осіб, у тому числі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, для проведення реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів житлово-комунального господарства.
Напрями використання пільгових кредитів – реконструкція, поточний та капітальний ремонт житлових будинків, внутрішньобудинкових мереж та систем, улаштування теплових пунктів, ремонт ліфтів, забезпечення освітлення місць загального користування, реконструкція, поточний та капітальний ремонт об’єктів житлово-комунального господарства. Пільговий кредит надається строком до 10 років, розмір плати позичальника за користування кредитом становить 3 відсотки річних. Погашення кредиту здійснюється щомісяця через один рік з дати зарахування коштів на рахунок позичальника, нарахування та сплата відсотків здійснюється через три місяці з дати зарахування коштів кредиту. Кредити позичальникам за рішенням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКУ України надаються Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву.
Станом на 09.10.2012 р. Фондом отримано 43 заяви на отримання пільгового кредиту на загальну суму більше 115 млн. грн., 17 заявок (у т.ч. 7 ОСББ) на суму 39 млн. грн. затверджені на засіданні комісії Мінрегіону.
Враховуючи існуючі в державі тенденції до переходу у сфері житлового та комунального господарства від прямих субвенцій чи дотацій до кредитування проектів, де це можливо, а також значні проблеми, які накопичувалися у цих галузях десятиріччями, відкриті у зв’язку з прийняттям цієї постанови перспективи та можливості є дуже важливими та доречними для майже всіх мешканців населених пунктів області.
Костянтин Попов,
директор Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Запорізьке регіональне управління)