Після нової хвилі новин про потенційну загрозу на ЗАЕС час включити сповіщення про радіацію на телефоні та згадати правила поведінки при радіаційній загрозі.

Як включити сповіщення про радіацію на телефоні:

1) У вас має бути встановлено Telegram і підключено інтернет.

2) Натискаємо сюди.

3) Відкривається Telegram і стартова сторінка Radiation and Smog Alarm і натискаєте Start.

4) Обираєте СТАНЦІЇ ПОРЯД і натискаєте ПІДПИСАТИСЬ НА СТАНЦІЮ, щоб бот підтягував дані про забруднення в вашій точці.У випадку радіаційної загрози вам автоматично прийде сповіщення про це.

5) А також бот почне повідомляти вас про високе забруднення повітря (і все це безкоштовно, за підтримки чеського народу).

Базові правила поведінки у випадку радіаційної аварії:

Якщо почули чи прочитали офіційне повідомлення про витік радіації від місцевих органів влади, рятувальників ДСНС, то дійте згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України:

1) Перебувайте у приміщенні. Зачиніть вікна та двері, вимкніть системи вентиляції чи кондиціонер.

2) Слідкуйте за офіційними джерелами інформації. Увімкніть ТБ, слідкуйте за офіційними Telegram або Facebook місцевої влади. Виконуйте їх вказівки.

3) Якщо ви перебували на вулиці, зайдіть у приміщення та швидко зніміть верхній шар одягу, сховайте одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Одягніть чистий одяг.

4) Пийте воду з пляшок, поки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води.

Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження і миття шкіри, волосся та одягу.

5) Харчі є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери.

6) Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калій для «профілактики» – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду не має жодного сенсу.

Що робити:

  • Зробити 7-денний запас води у пляшках, бутлях.
  • Увімкнути звукові повідомлення на офіційному каналі місцевої влади.Тримати телефон зарядженим і зарядити повербанк.
  • Дивитися на сповіщення https://t.me/ecocity_smog_alarm_bot
  • Мати зібраним евакуаційний рюкзак з документами і цінностями.
  • У випадку отримання сповіщення про радіаційну небезпеку, не панікуйте, чекайте підтвердження в офіційних каналах влади.