Мені пощастило. Причому кілька разів. По-перше, це – знайомство з такою людиною, як Олексій Миколайович Порада. По-друге, з людьми, близькими до нього за прагненнями бути щирими й корисними. 30 років тому березневим ранком всі ми прийшли до чудесного палацу – нового дитячого садка. Порада назвав його “Сонячним”. Влучно назвав.

У день його відкриття справжніми героями, звичайно ж, були ті, хто будував. Насамперед я назвав би Анатолія Куркіна, тоді заступника директора з побутових питань, та його бригаду – не тільки будівельників, а й групу головного художника комбінату Анатолія Харьякова та цех оранжерейників Івана Аніськова. У майбутньому дитячому раю замальовувалися художні настінні розписи наших запорізьких художників Ю. Педака, Ж. Даникіної, М. Шавріної, М. Йолопа, О.Олійника, самого Анатолія Харьякова та його підопічних – Сашка Листопада, Славка Зайцева. Всіх вражала не тільки художня довершеність, а й справді казковий сад з екзотичними деревами, привезеними з Чорноморського узбережжя Кавказу та південного Криму. А ще там співали соловейки. Це вони радо зустрічали сотні дошкільнят, дітей абразивників.
Настав час, і “Сонячний” став навчально-виховним комплексом “Мрія” Запорізької міської ради, в якому поєднано дошкільну та початкову ланки освіти. І ось зараз, у березні 2013 року, йому виповнюється 30 років.
Справжньою мамою для учнів чотирьох класів початкової школи (93 учні) та восьми групам дошкільнят (216 дітей) є Ганна Захарівна Скирко. Вона – доцент, кандидат педагогічних наук, відмінник освіти України.
Педагогічний колектив у своєму складі має кандидатів наук, магістрів управління, вчителів-методистів, вчителів першої та другої категорій; вихователів-методистів, вихователів дошкільних груп, які мають вищу дошкільну освіту та просто чудових спеціалістів. Це – Ірина Колодко, Ольга Корнєєва, Інна Карпухно, Валентина Безсмертна, Людмила Зуреєва, Ніна Решевець, Валентина Костюк, Віктор Полухін, Людмила Гальчанська та інші.
Прозорим куполом, казковими флюгерами, екзотичними рослинами зимового саду, чудово оформленими залами, ігровими майданчиками, груповими кімнатами та холами радує дітей здійснена “Мрія” Олексія Поради, чий меморіальний портрет встановлено на фасаді “Сонячної мрії”.

Юрій БОТНЕР,
журналіст,
колишній абразивник