16 лютого в Міському палаці дитячої та юнацької творчості пройшов творчий конкурс «Таланти міста Z». Змагання талановитих дітей в двох номінаціях – “Образотворче мистецтво” і “Декоративно-прикладне мистецтво”- проходять в нашому місті вже вшосте. І кожного разу діти вражають журі своєю обдарованістюIMG_1387

Цього року на конкурсі було представлено 250 робіт від вихованців 45 шкіл і позашкільних установ міста, які займаються різними видами творчості. Роботи оцінювало професійне журі під головуванням члена національної спілки художників України та міжнародної конфедерації «Художники без меж» Євгена Прокоф’єва. Тематика робіт: «Моє рідне місто», «Хортиця – колиска запорізького козацтва», «Моя мала Батьківщина», «Запоріжжя в майбутньому».

IMG_1409

В рамках конкурсу всі бажаючі змогли не лише подивитися виставку робіт учасників, а також взяти участь в численних майстер-класах. У майстер-класі з малювання кавовим розчином взяв участь заступник міського голови Анатолій Пустоваров і директор департамент освіти і науки Юлія Погребняк. Анатолій Іванович намалював вітрильник. Юлія Валеріївна зобразила чашку з кавою. “Для першого разу – відмінно!” – оцінила роботи керівник гуртка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Ганна Мінченко.

IMG_1542

  • Приємно зануритися в таку творчу атмосферу, особливо коли поруч – такі талановиті діти. Міська влада і надалі буде приділяти увагу розвитку творчих здібностей наших дітей,
    організовуючи їх дозвілля, в тому числі, і на базі позашкільних навчальних закладів і палаців дитячої та юнацької творчості. Запрошую всіх запорізьких дітей приходити на заняття в Міський палац дитячої та юнацької творчості. Тут створено чудову атмосферу для всебічного розвитку дітей, розкриття їхніх здібностей і талантів, – підкреслив Анатолій Пустоваров.

Журі визначило 36 переможців і призерів в обох номінаціях. Заступник міського голови нагородив переможців Почесними грамотами виконавчого комітету Запорізької міської ради та цінними призами.

Гран-прі конкурсу «Таланти міста Z» виборола одинадцятикласниця ліцею Запорізького інституту інформаційних технологій Марія Воробйова, яка представила серію пейзажів.

 

– Не очікувала перемоги! – розповіла «ЗС» Марія Воробйова. – Малювати мені подобалося з самого  дитинства. А три роки тому почала брати приватні уроки у викладача Олени Сауріної. Мрію стати дизайнером. До речі, саме зараз у нас з моєю подругою Марією Стариковою проходить виставка робіт в “Афіна галереї”.

Євген Прокоф’єв, член Національної Спілки художників України, викладач відділення образотворчого мистецтва Запорізького вищого професійного училища і голова журі конкурсу «Таланти міста Z» сказав, що переможницю було вибрати неважко. Марія Воробйова – справжній великий талант.

– А взагалі виставка цікава, красива. Кожен район міста постарався підібрати гідні експонати. У дітей дуже душевні роботи! Вони підкуповують щирістю і безпосередністю, – сказав Євген Прокоф’єв.

Ірина ГАВРИЛЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА