Вже п’ятий рік поспіль Запорізькі Діди Морози напередодні Нового року змінюють сани на велосипеди. В рамках акції «Дід Мороз рулить!» десятки запоріжців у костюмах Діда Мороза, Снігуроньки та інших казкових персонажей пересіли на екологічний транспорт і проїхалися проспектом від площі Запорізької до площі Маяковського. Всього учасники проїхали 5 км.

  • Це традиція для Запоріжжя. У яскравих костюмах ми сідаємо на велосипед, їздимо містом і вітаємо усіх зі святами. Коли нас бачать, то починають сигналити, діти радіють, фотографуються. Малечі ми даруємо подарунки. Усіх заряджаємо гарним настроєм, – розповіла одна з організаторів велопробігу «Дід Мороз рулить!» Юлія Якуніна. – У цьому році в мене образ ялинки. Готувалася десь місяць. Приготувала для дітей подаруночки.

Рівно об 11 годині учасники велопробігу під музичний супровід, та супровід поліції стартували з площі Запорізької. Першу зупинку зробили на бульварі Шевченка. Там велосипедисти вітали усіх з Новим роком та дарували дітям подарунки. Діти раділи і фотографувалися з улюбленими героями, деякі загадували бажання Діду Морозу. Багато учасників вже не вперше беруть участь у цій акції.

  • Я вже брала участь у двох таких велопробігах. Люблю велосипеди, люблю одягати цікаві костюми. Отримую багато позитивних емоцій і дарую іншим, – поділилася учасниця велопробігу Олександра Мамонтова. – Люди, коли бачать нас, посміхаються, діти радіють.

Є учасники, які вперше вирішили у цікавому образі сісти на велосипед та привітати усіх зі святом. Таким учасником виявилася ціла родина.

  • Ми тут усією родиною. Раніше ми були глядачами, а в цьому році вирішили додати святкового настрою і взяти участь, – розповіла учасниця велопробігу Олена Кафанова. – Над костюмами довго не думали. Я в образі лікаря – це моя сфера діяльності. Надягла медичний халат, домалювали веселі картинки і готово. Чоловік – пірат, син вирішив бути Дідом Морозом, а донька кішкою.DSCN0293Але є і ветерани велопробігу. Наприклад, Андрій Соколов бере участь в акції з її заснування. Починав чоловік зі звичайного костюма на прикрашеному велосипеді. А зараз він виглядає, як справжній Дід Мороз на олені.
  • З кожним роком у моєму образі щось додавалося. Наприклад, до п’ятого року я зробив велосипед у вигляді оленя, а починав з простого образу. У костюмі Діда Мороза я підіймаю не тільки собі настрій, але й іншим, – поділився Андрій. – Коли я сюди їхав, то мені раз сто посигналили, знімали на телефон, усі махають, кричать «спасибі», «молодець». І від цього стає радісно. У наш не легкий час потрібно дарувати людям позитивний настрій.

Запоріжанка Тетяна дізналася про цю акцію і вирішила прийти зі своєю донькою.

  • Ми з донькою у захваті від такого. З’явився новорічний настрій, якого я давно не відчувала. Молодці, що вигадали таку акцію. Давно такого не було, – говорила Тетяна. – Дитині подарували цукерки, мандарини і новорічний настрій. Вона повірила у чудеса.

Кінцевою зупинкою учасників була площа Маяковського. Там їх зустрічав музичний супровід військового оркестру. Сотні запоріжців змогли насолодитися українськими та новорічними хітами у виконанні військових та сфотографуватися біля ялинки з героєм, який сподобався.