У Запоріжжі проходить чергова сесія міської ради

Народні обранці мають розглянути 45 основних питань та 45 додаткових. На порядку денному – низка проєктів, що стосуються кадрових питань, охорони здоров’я, затвердження програми розвитку громадського транспорту тощо.

На початку засідання мер Запоріжжя Володимир Буряк зазначив, що Запоріжжя, на жаль, продовжує перебувати в червоній зоні і триває локдаун. Але оптимістичного настрою додає стійка тенденція стабілізації та зниження захворюваності. За останню добу – 273 запоріжця видужали. Міський голова підкреслив, що міська медицина добре справляється зі своїм завданням, лікарні міста забезпечені всім необхідним, в достатній кількості підготовлено місць для лікування пацієнтів. Такий результат – це наслідок злагоджених дій медиків та міської влади. Нагадаємо, минулого року була прийнята програма боротьби з коронавірусом, понад 200 млн грн з міського бюджету були спрямовані зокрема на забезпечення всім необхідним для протидії пандемії медичних закладів міста. Володимир Буряк висловив сподівання, що найближчим часом запоріжці війдуть в звичайну колію життя.

Попри локдаун, робота депутатського корпусу весь цей час не припинялася. Зокрема, депутати продовжували роботу на округах. Тривала робота й в міськраді – проходили насичені консультації між партіями та їх депутатськими фракціями, а після й з міським головою щодо можливого переформатування коаліції в міській раді. Таку можливість надав новий Закон про місцеві вибори, який пережив чергове реформування.

– Як задекларовано, основна причина таких консультацій – бажання всіх політичних сил та їх фракцій активніше взяти участь в житті міста, попрацювати на благо містян. Похвальне бажання, а також безумовне право, надане Законом. Сподіваюся, що це бажання піде на користь і місту, і його жителям. А там, як то кажуть – поживемо, побачимо. Я завжди прагматично ставлюся до будь-яких форматів і коаліцій, аби вони працювали для міста. Не випадково запорізька партія, яку я очолюю, називається «Єднання». В ідеалі потрібно всім об’єднатися в ім’я розвитку нашого рідного Запоріжжя, – підкреслив Володимир Буряк.

Міський голова наголосив, що не допускає навіть думки про подальші партійні конфлікти в сесійному залі, перетягування канатів, і відходу від політичної відповідальності всіх партійних учасників нового формату. Володимир Буряк висловив сподівання, що нова модель роботи депутатського корпусу доповнить заданий вектор розвитку міста та піде на користь містянам, а представники партій і фракцій, які виявили бажання попрацювати у виконавчій владі, проявлять себе, ефективно доповнивши своєю діяльністю розвиток Запоріжжя.

Також мер Запоріжжя традиційно зупинився на основних питаннях, які розглядатимуться під час засідання. Зокрема, на розгляд сьогоднішньої сесії винесені проєкти щодо закупівлі медичного обладнання для міських лікарень та включення до державної програми дитячого інфекційного відділення і низки освітніх закладів. Окрім цього депутати мають затвердити програму розвитку та вдосконалення пасажирського транспорту в місті на 2021-2023 роки, виділення додаткових коштів за програмою розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою, здешевлення іпотечних кредитів для забезпечення містян житлом тощо.

Читайте також: Запоріжжя отримало ще 10 сучасних трамваїв