Як ми вже повідомляли, під головуванням міського голови Олександра Сіна відбулася тридцять третя сесія міської ради шостого скликання.

Депутати внесли зміни до бюджету міста на 2013 рік, до Програми використання коштів депутатського фонду, до Програми економічного і соціального розвитку міста, до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства, до комплексної програми соціального захисту населення. При цьому фінансування соціально важливих програм доповнилося. Зокрема, як розповіла заступник міського голови, директор департаменту фінансової та бюджетної політики Валентина Малиш, особливу увагу буде приділено стану ліфтового господарства, 9,5 млн. грн. підуть на ремонт підйомників.
На сесії депутати ухвалили звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Голови Вищої ради юстиції України, Голови Верховного Суду України, Голови Вищого адміністративного суду України, Голови Державної податкової служби України, Міністра доходів і зборів України, міністра внутрішніх справ України, Голови державної судової адміністрації України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів щодо розслідування та припинення суспільно небезпечної діяльності групи осіб у Запоріжжі.
У зверненні, зокрема, говориться: “Ми, депутати Запорізької міської ради, хочемо звернути вашу увагу і сприяти вживанню заходів щодо ситуації, яка викликана деструктивною діяльністю в місті організованої групи осіб, чий бізнес протягом декількох років був пов’язаний із рейдерством, ухилянням від сплати податків, корупційними і монопольними схемами збагачення та з іншою незаконною діяльністю…
Шляхом використання брудних технологій ця група осіб намагалася і намагається дискредитувати владу та її представників. Для цього розгорнуто кампанію чорного піару проти Президента, голови Запорізької обласної державної адміністрації, міської влади Запоріжжя, Партії регіонів (більшість у міській раді), комунальних підприємств, це дестабілізує роботу медичних, освітніх і комунальних установ, погрожуючи розвитку міста і створюючи соціальну напругу в суспільстві. Таким чином ця група осіб прагне відволікти увагу жителів міста від своїх протизаконних дій, щоб уникнути відповідальності за ухилення від сплати податків, рейдерство, зловживання монопольним становищем їх підприємств тощо…
Ми, депутати Запорізької міської ради, просимо відновити справедливість і вплинути на ситуацію щодо цих осіб, які втягують городян в свої брудні ігри. (…) Відновлення справедливості і торжество закону сприятиме подальшим процесам консолідації та об’єднання, спрямованим на вирішення життєво важливих і актуальних для жителів Запоріжжя запитань”.
Запорізький міський голова Олександр Сін подякував депутатам за підтримку звернення: “Я вважаю, що ви підтримали заяву, яку зробив я і мої заступники на брифінгу минулого тижня”.
Депутати виступили із заявами та зверненнями.
Депутат Іван Костенко запропонував ввести щорічні доплати у розмірі 500 грн. для ветеранів бойових дій.
Депутат Наталя Деркач попросила уточнити, чому на платіжках запоріжців не завжди є пояснення, скільки коштів піде на ремонт будинку і на що вони витрачаються. Як пояснив перший заступник міського голови Дмитро Свіркін, такі дані мають бути, якщо ж їх немає, роботи протягом місяця не виконувалися.
Депутат Зінаїда Гальчинська звернула увагу на велику кількість постраждалих від укусів безхатніх та домашніх тварин. Як повідомила начальник управління з питань охорони здоров’я Надія Севальнєва, за січень у місті було 54 покусаних (з них 19 дітей), у лютому – 45 (з них 12 дітей), у березні – 48 (з них 9 дітей), 42 відсотки тварин, які кусали людей, були домашніми, мали хазяїна.
Депутат Андрій Іванов нагадав, що досі триває конфлікт між мешканцями будинку за адресою: вул. Тбіліська, 9-а та компанією “ЛАКМА-Z” щодо будівництва кафе замість зелених насаджень, між тим забудовник уже погодився на обмін земельної ділянки. Олександр Сін доручив вивчити варіанти вирішення цієї проблеми.
Депутат Михайло Левченко звернув увагу на колізії, які виникають через те, що досі земля Хортиці на має офіційного розмежування на землі національного заповідника та землі комунальної власності.
У роботі сесії взяв участь архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука. Він подякував жінкам-депутатам Запорізької міської ради за участь у благодійному проекті “Любов милосердствує”. Депутати міської ради Людмила Огородник, Ірина Денщикова, Зоя Лимарчук, Людмила Завгородня, Людмила Маринюк, Людмила Гончаренко, Валентина Лихачова, Тамара Огородова, Тетяна Ярмощук, Віра Куренкіна, керуючий справами виконкому міської ради Зінаїда Бойко були нагороджені Почесними грамотами Запорізької єпархії.