На минулому засіданні постійної депутатської комісії з питань екології  депутати розглядали ситуацію, яка сталася на шламопроводі ВАТ «Запоріжсталь» на ділянці у балці  Городиській (Зелений Яр. Нагадаємо, що 25 липня на цьому об’єкті, на вказаній вище ділянці, по якому з меткомбіната транспортується шлам на відстійники, а в зворотному напрямку повертається відстояна вода, відбувся порив та розлив води. Було нанесено шкоду трьом подвір’ям. Тиждень тому депутати вирішили запросити для доповіді з означеної ситуації представників комбінату.

Перед членами комісії виступив  директор з охорони праці та техногенної безпеки ПАО «Запоріжсталь» Ігор Черняк. Він поінформував про те, що одразу після витоку води протягом години було зупинено її перекачку. На місце оперативно виїхала комісія підприємства, яка скала акти про заподіяну шкоду. Загальна сума збитків оцінена у 26 тисяч гривень. Всі 3 акти погоджені із постраждалими. Більше того, Ігор Черняк зазначив, що пошкоджені ділянки та майно, що було розташовано на них, є самозахопленням місцевих жителів.

–  Всі вони розташовані у санітарній зоні, де ведення будь-яких робіт та розташування споруд заборонено. Зауважень до сум відшкодування з боку потерпілих немає, – доповів  Ігор  Черняк.

Він також запевнив депутатів, що при відділі головного енергетика працює постійна комісія, яка контролює стан шламопроводу.

Але депутати вимагали від промисловця план дій підприємства, аби запобігти аварійності у майбутньому. Голова комісії депутат Олексій Басов попрохав Ігоря Черняка представити детальний план подальших ремонтів та безаварійної експлуатації шламопроводу.

 

Володимир ГЕРАСІН