Презентація чинного Закону про освіту відбулася 1 листопада в Запорізькій міськраді для депутатського корпусу профільної комісії.
Ініціювала презентацію директорка департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк. Вона підготувала питання щодо нововведень до чинного освітнього законодавства та запропонувала депутатам докладніше з ними ознайомитися та обговорити на черговому засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму.
– Про актуальність порушеного питання, перш за все, свідчить те, що на засідання прийшли також представники інших профільних комісій та різних партій, – зауважила Юлія Погребняк. – Ми зібрались для того, щоб дізнатися про конкретні нововведення, передбачені чинним Законом про освіту, прийнятим депутатами Верховної Ради України 5 вересня 2017 року та вже підписаним Президентом України Петром Порошенком. Нам належить розібратися у всіх нюансах Закону, щоб якнайшвидше його реалізувати. Крім того, ми очікуємо на додаткові підзаконні акти, щоб максимально активно реагувати на них на місцевому рівні.
Новації освітньої реформи стосуються не тільки галузі. Кардинальних змін очікують всі ланки освітнього процесу, як дошкільної та шкільної, так й професійно-технічного навчання та у вишах. Все буде спрямовано на результат. Тож неминучі також і кадрові зміни та належна підготовка фахівців.
– Наша основна мета, – наголошує Юлія Погребняк, – ознайомити наших депутатів з тими новаціями та позиціями у Законі щодо загальної, середньої та дошкільної освіти, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів міста. Виші також, але це не зона мого опікування. Ми розставляємо акценти й стосовно кадрових змін, і профільного навчання у школах, а також говоримо про те, які зміни очікують наших працівників і дітей у дошкільній освіті. Тому сьогодні з моєї ініціативи була створена робоча група. Вважаю, це буде плідна робота.