9 травня Запоріжжя святкувало 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наймасштабніші народні гуляння традиційно були організовані в парку Перемоги, куди з’їхалися тисячі запоріжців

Біля самого входу в парк їх зустрічав духовий оркестр в/ч 3033. Тематичну концертну програму презентували і творчі колективи Запоріжжя. Зокрема, народний хор «Світанок» (КП «Запоріжелектротранс»), хор «Заводчанка» (Заводський район), народний хор ЗТЗ «Козацька родина» та багато інших. Працювали майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва різних творчих центрів для дітей та юнацтва нашого міста, тематичні майданчики, виставка робіт народних майстрів. Пройшов футбольний турнір за участю дитячих футбольних команд. Відбувалися волейбольні та баскетбольні баталії.

Як завжди, клуб «Фаетон» розгорнув у парку виставку військової техніки часів Другої світової війни. Серед них – легендарна «Катюша», зенітна гармата, автомобілі військових років. Також була організована виставка ретро-автомобілів. У парку дуже професійно грав ще один духовий оркестр – Запорізького муніципального театра танцю. І, звичайно ж, не обійшлося без виїздної торгівлі – на природі, за столиками можна було поласувати шашликами та іншими делікатесами.

Саме святкування стартувало урочистою ходою ветеранів, які взяли участь у покладанні квітів до стели з орденами в парку Перемоги. Квіти до стели також поклали міський голова Володимир Буряк, народні депутати Олег Ляшко та Сергій Тарута, представники обласної та міської влади, керівники підприємств.

Зі сцени до ветеранів міста звернувся міський голова Запоріжжя Володимир Буряк:

– Шановні запоріжці! День Перемоги для нас був, є і завжди буде! Приємно, що ви прийшли сюди не примусово, а за покликом душі, разом зі своїми родинами. Від батьків та дідів передається дітям та онукам головне – віра в те, що нас ніхто не здолає. І в цьому велика заслуга ветеранів. Я хотів би виразити вам слова щирої подяки за те, що ви зробили для нас в 194145 роках, і те, що робили для Запоріжжя у післявоєнні роки. Ви піклувались про свої родини і хотіли жити та творити. Вас небагато залишилось, але ваша стійкість повинна передатись наступним поколінням. Дух ветеранів Другої світової війни та дух бійців, які захищають сьогодні незалежність нашої країни на сході, незламний, бо вони рівняються на вас. Я хотів би вклонитися вам і їм, тому що ви одне ціле. Мирного неба вам над головою та благополуччя у ваших сім’ях. З Днем Перемоги вас! І хай живе наша Україна!на 1

Також до запоріжців та ветеранів звернувся голова Запорізької облдержадмінстрації Костянтин Бриль:

– Сьогодні ми радіємо, що перемогли і скорбимо за тими, хто не повернувся з поля бою. Історія повторюється, і ми знову зі зброєю в руках захищаємо нашу країну. Але нам не соромно за наших хлопців, які зараз сидять в окопах і, певно, святкуючи вашу перемогу, мріють про одне – що в них теж буде свій День Перемоги, коли чобіт останнього російського солдата залишить Крим та Донбас.

Побував на святі й народний депутат Олег Ляшко. Зокрема він зазначив, що ветерани заслуговують підвищеної уваги, і не тільки в День Перемоги. Кращий подарунок для них – гідні пенсії, стабільні ціни, доступна медицина, дешеві ліки, а головне – мирне небо над головою.

– На жаль, ветеранів війни залишилось дуже мало. На всю Запорізьку область їх трохи більше 300 чоловік. Їм надзвичайно важливі слова підтримки та ваша увага не лише в цей день, а протягом всього року. Вони боролись за мирне небо над нашою головою, – зауважив він.

Народний депутат Сергій Тарута розповів ветеранам, що війна торкнулася і його родини. Так, мати була в окупації, а батька і його сестер вивезли до Німеччини. Тому ніякі політики не зможуть викреслити з його пам’яті цей святий день.

– День Перемоги – це свято нашої пам’яті, нашої душі. Величезна подяка всім, хто кував цю Перемогу. Ми повинні пронести пам’ять про неї крізь віки, – сказав Сергій Тарута.

Сказав своє слово про свято Перемоги і генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма:

– У цей день, на мій погляд, кожному з нас потрібно зробити дві речі: перше – щиро подякувати тим небагатьом людям, хто ще лишився живий і виборов мир для нашого покоління, і друге – припинити різного роду спекуляції навколо цього великого для нашої країни свята. І ще одна дуже важлива річ – у цей день ми чітко повинні розуміти, немає вище цінності, ніж людське життя. Всім відомо, скільки людей загинуло в тій великій війні і скільки гине зараз під час конфлікту на Донбасі. Тому найголовніше, щоб у нашій країні був мир, – сказав Ростислав Шурма.

Потім керівники міста і області разом з народними депутатами завітали до парку імені Клімова, де також проходили урочистості до Дня Перемоги.

Святкування стартували з мотопробігу «Пам’ять», який організували молоді запорізькі байкери. Далі слово надали почесним гостям.

– У Запоріжжі велике свято. Сьогодні ми, всі запоріжці, які вшановують ветеранів, бажаємо їм міцного здоров’я. Нам усім важливо пам’ятати, що зробили ветерани – відстояли і відновили країну, наше місто, – сказав Володимир Буряк.

Народний депутат України, почесний президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв зазначив, що святкування 9 травня в парку Клімова вже стало доброю традицією.

– Сьогодні ми повинні сказати слова подяки ветеранам, які подарували нам право жити в мирі та дихати повітрям свободи. Ми завжди відзначаємо це свято і пам’ятаємо тих, кого з нами немає. А тих, хто ще живий, оточили особливою увагою і турботою. На нашому підприємстві роблять все для того, щоб Україна була сильною країною з вільним народом, а наші діти ходили в дитячі садки, школи і навчалися в інститутах. Ми даємо людям надію і впевненість у завтрашньому дні. І наші зустрічі на 9 травня говорять про те, що ми єдині і непереможні. Хай живе Перемога! Хай живе 9 Травня! – сказав Вячеслав Богуслаєв.

Далі слово взяв Олег Ляшко, який підкреслив важливість продовжувати розвивати економіку країни, як це колись робили ветерани, виборовши перемогу у фашистів.

– Щоб продовжити справу ветеранів, ми повинні зайнятись відновленням економіки та промислового потенціалу нашої країни, її індустріалізацією, відновленням науки та впровадженням нових технологій. Тільки тоді Україна буде багата, розвинута, а люди отримають достойні заробітні плати та пенсії. Для мене велика честь сьогодні в Запоріжжі вітати вас з Днем Перемоги. А всі, хто обезцінює це свято, не мають ні совісті, ні серця. Мільйони українців віддали своє життя для того, щоб звільнити Україну та світ від «коричневої чуми». Тож ми будемо пам’ятати, шанувати, підтримувати живих і гідно цінити подвиг полеглих. Честь і слава героям-визволителям, ветеранам та нашій країні! – сказав Олег Ляшко.

Народний депутат України Сергій Тарута нагадав присутнім про трагічність та урок, який дала світу Друга світова війна, розповівши про історію створення пісні «Летять журавлі». Вона була присвячена родині, яка втратила на фронті семерих синів.

Після всіх урочистостей почесні гості, ветерани та інші запоріжці поклали квіти до пам’ятника «Скорботної матері».