У суботу, 8 вересня, в Запоріжжі відзначили День фізичної культури та спорту. Свято пройшло в рамках проведення в Україні Року спорту та здорового способу життя.

Спортивне свято було урочисто відкрито на каскаді фонтанів “Райдуга”, спортсменів привітали представники міської та обласної влади. Міський голова Запоріжжя Олександр Сін вручив бронзовим призерам ХХХ літніх Олімпійських ігор в Лондоні в естафетному бігу 4х100 м Олесі Повх і Марії Ремінь сертифікати на квартири.
Вітаючи спортсменів, Олександр Сін зазначив: “Ми сьогодні зібралися для того, щоб чествувати наших олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу, Європи, України. Це – ті люди, які прославляють Запоріжжя більше, ніж всі політики разом узяті. Запоріжжя подарувало Україні двох бронзових призерів останніх Олімпійських ігор і чемпіонів Паралімпійських ігор. Це говорить про те, що рівень розвитку спорту в Запоріжжі – на високому рівні. Міська влада задекларувала ряд серйозних намірів з розвитку масової фізкультури. Це – будівництво закритих фізкультурно-оздоровчих комплексів (по два в кожному районі), тренажерних майданчиків, збільшення коштів на фінансування поїздок юних спортсменів на змагання, а також оновлення Палацу спорту “Юність”. Ми повернемо в “Юність” лід, у нас буде розвиватися фігурне катання, хокей, а також інші види спорту”.
Юні спортсмени продемонстрували городянам свою майстерність у легкій атлетиці, боксі, фехтуванні, стрільбі з арбалету, дзюдо, карате, баскетболі, козацькому бої “Спас”. На заході батьки школярів спілкувалися з керівниками, тренерами та вихованцями різних спортивних шкіл, обирали для своїх дітей вид спорту.
У легкоатлетичній естафеті серед команд загальноосвітніх шкіл міста взяли участь учні 35 шкіл. Також на Набережній магістралі пройшли забіги на 500 метрів серед учнів і студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.
Кращих фахівців галузі фізичної культури і спорту нагородили Почесними грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, виконкому Запорізької міської ради.
Крім того, у Запоріжжі в цей день пройшли змагання на Кубок міста з пляжного футболу та відкриті змагання на призи Запорізького яхт-клубу.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА