Не всюди у Запоріжжі, де є лісосмуга, можна розпалити вогонь та посмажити шашлик

На території, що включає в себе весь острів Хортиця, острови Дубовий, Середній, Три стовпи, Два стоги, Байди, Розтьобин, на прилеглій до них береговій лінії шириною 50 метрів від берега, а також на всій території урочища Вирва заборонено розведення багать (навіть у мангалі!) і будь-яке користування відкритим вогнем.

За умови дотримання повної безпеки для інших відвідувачів і для навколишнього середовища на Хортиці дозволяється розведення багать і установка наметів лише на території туристичного пляжу. При цьому збір дров і будь-яке лісокористування суворо заборонені, в тому числі на території туристичного пляжу.

Збільшено штрафи за розведення багать у лісі

З 17 квітня 2020 року діє Закон № 556-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля відносно посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

Закон, зокрема, посилює адміністративну відповідальність за порушення пожежної безпеки в лісі. Відповідні зміни внесені в статтю 77 КУпАП.

Так, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою штраф для громадян від 1530 до 4590 грн і на посадових осіб – від 4590 до 15 300 грн. Раніше штраф для громадян складав від 85 до 255 грн, а для посадовців – до 850 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок не­обережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф для громадян складе від 4590 до 15 300 грн.

Нагадаємо, згідно з Правилами пожежної безпеки в лісах України впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється розводити вогнища в лісі, заїжджати на територію лісового фонду транспортними засобами, палити, кидати в лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з курильних трубок гарячу золу, залишати просочені горючими речовинами ганчірки тощо.

Читайте також: На Запоріжжі з’являться нові екомаршрути